F1.sk F1.sk

Abiteboul opäť potvrdil, že Renault už prekročil hranicu 1 000 koní
zdroj: Renault Sport F1

Abiteboul opäť potvrdil, že Renault už prekročil hranicu 1 000 koní

Predstavitelia Renaultu už pred časom oznámili, že po stránke výkonu ich pohonnej jednotky sa im podarilo dostať cez hranicu 1 000 koní. Taký Max Verstappen sa na tom vtedy len zasmial: "Ak skutočne majú 1 000 koní, tak majú ozaj zlé auto!"

Teraz na tieto slová opätovne reagoval aj šéf Renaultu Cyril Abiteboul. "Vieme, že niektorí ľudia sú skeptickí a robia si z toho srandu," skonštatoval Francúz v rozhovore pre Auto Hebdo. "Vôbec však netreba pochybovať o tom, že máme silnú pohonnú jednotku. Úroveň 1 000 koní sme prekročili ešte pred niekoľkými veľkými cenami."

Abiteboul vzápätí zdôraznil, že ako dôkaz môžu poslúžiť "dáta alebo GPS merania". V konečnom dôsledku sa len vypláca robota odvedená v zákulisí. "Skutočnosť je taká, že v roku 2016 sme vo Viry začali s reštrukturalizáciou. Prešli tri roky a máme špičkový motor," dodal Cyril Abiteboul.

Nuž a ak si vezmeme, že Renault skončil v Monze na štvrtom a piatom mieste, asi na tom niečo bude. Podobnú výpovednú hodnotu by mohlo mať aj šieste a siedme miesto z Kanady, kde takisto ide o výkon. "Tých tisíc koní však nedokážeme vyťažiť v každom okamihu," upozornil motorový šéf Renaultu Rémi Taffin.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk