F1.sk F1.sk

Alonso po juhoafrickej rely: Ako nočná mora
zdroj: Toyota Gazoo Racing

Alonso po juhoafrickej rely: Ako nočná mora

Ako sme vás už informovali, Fernando Alonso má za sebou veľmi bujaré juhoafrické rely-predstavenie, v rámci ktorého skončil na konečnom šestnástom mieste.

Po 55-kilometrovom piatkovom prológu mu spolu s jeho spolujazdcom Marcom Comom patrilo pekné tretie miesto, ale na 27. kilometri sobotňajšej 190-kilometrovej etapy prišiel problém. Toyota Hilux doplatila na kotrmelce poškodeným predným sklom, ktoré bolo nutné odstrániť.

"Bolo to tak trochu ako nočná mora," uviedol Alonso. "Ráno sme sa trochu pretočili a rozbili sme si predné okno. Výhľad sa výrazne zhoršil, takže sme ho museli odstrániť. Zvyšok etapy sme absolvovali s okuliarmi, a to v prachu za všetkými ostatnými autami."

Organizátori pretekov následne Alonsa s Comom potešili a s opraveným autom im umožnili štartovať spredu, čo bola nemalá výhoda. "Avšak už po niekoľkých kilometroch sme trafili vtáka a opäť sme si rozbili čelné sklo. Následne to bolo takmer 200 kilometrov s jednou rukou na okne a druhou na volante."

"Nebol to najlepší deň, ale s Hiluxom sme odjazdili ďalšie kilometre. Je fajn, že pred ďalšími dôležitými pretekmi sme nazbierali takéto skúsenosti," skonštatoval dvojnásobný majster sveta Formuly 1.

Alonsa najbližšie čaká Rally Morocco, ktorá sa uskutoční od 3. do 9. októbra.

Fernando Alonso a Marc Coma
Toyota Gazoo Racing

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk