F1.sk F1.sk

Bude o Kubicu záujem v DTM?
zdroj: Williams

Bude o Kubicu záujem v DTM?

Vyzerá to tak, že Robert Kubica vo Williamse dlho nezotrvá. Aktuálnu sezónu by mal dokončiť, pretože jeho sponzori za to zložili značné množstvo finančných prostriedkov, no potom ho vymení niekto iný. Spomína sa hlavne meno Nicholasa Latifiho.

Kubica už preto poškuľuje po niečom novom a nie je vylúčené, že napríklad v takom aute DTM by mu to mohlo ísť o niečo lepšie. Pohybovo by nebol obmedzený natoľko, ako v tesnom kokpite "efjednotky".

"Rozhodne je to zaujímavý pretekár, a to aj pre DTM ako celok," povedal šéf Audi pre motoršport Dieter Gass, ktorého slová priniesol Autosport. "Zatiaľ je však príliš skoro na to, aby sme veľmi detailne hovorili o situácii našich továrenských jazdcov."

"Ale keď sa poobhliadnem späť, tak jednou z príčin, vďaka ktorým sme v tomto roku získali konštruktérsky titul, je tá, že sme mali veľmi silné a vyvážené jazdecké zloženie. Každý z našich jazdcov dokázal vystúpiť na pódium a získavať veľké body, takže by nebolo ľahké pokračovať bez niektorého z nich."

"S Kubicom som osobne nehovoril, ale hovoril som s jeho manažmentom," priznal Gass. "Vidíme, že záujem o DTM rastie, a to aj z kategórií, ktoré by mali byť v hierarchii nad DTM. Nuž a to je samo o sebe veľmi dobré znamenie."

Kubica veľmi dobre vychádza aj s ľuďmi z BMW, veď práve v spolupráci s touto značkou vybojoval svoje jediné víťazstvo v F1. "V priebehu rokov s ním niektorí naši ľudia boli v kontakte," priznal šéf BMW pre motoršport Jens Marquardt. "Ale je celkom normálne, že sa preverujú rôzne možnosti. Nie je to vždy o otázke, či by za nás nechcel v budúcom roku jazdiť."

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk