F1.sk F1.sk

Binotto verí, že Ferrari ešte bude mať šancu na víťazstvá
zdroj: TASR

Binotto verí, že Ferrari ešte bude mať šancu na víťazstvá

Ferrari využilo posledné dva súťažné víkendy a dokázalo ich premeniť na dve víťazstvá. Ale koľko podobných šancí v tomto ročníku ešte bude mať? Podarí sa mu takýto úspech ešte zopakovať?

"Vedeli sme, že toto sú okruhy, na ktorých by sme mohli byť konkurencieschopní," povedal šéf Ferrari Mattia Binotto pre Autosport. "Dopredu nebolo nič dané, ale bolo zrejmé, že ide o okruhy, kde rozhoduje výkon a dlhé rovinky boli pre nás dôležité."

"Teraz bude pre nás dôležité nepremrhať žiadne príležitosti tak, ako nám pomedzi prsty ušli v prvej časti sezóny. To, že sme v týchto dvoch podujatiach dokázali vyťažiť zo silných stránok nášho auta, nás veľmi teší. Ale čo príde vo zvyšných pretekoch? Ja si osobne myslím, že to môže byť podobne dobré, ako v prvej časti sezóny."

"Čakajú nás podobné preteky ako Nemecko, prípadne aké to bolo v Kanade či Bahrajne. Prídu podujatia, na ktorých budeme môcť byť konkurencieschopní, ale prídu aj také, na ktorých budú slabiny nášho auta výraznejšie a nebudeme mať šancu vyhrať. Ale je ťažké povedať, ktoré to budú," skonštatoval Binotto.

Talian vzápätí otvorene priznal, že v Singapure to asi v podaní Ferrari nebude bohviečo: "Okruhy, ako tento ďalší, sú také, že motor na nich nie je príliš dôležitý..."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk