F1.sk F1.sk

Podľa Pagenauda by mal Alonso absolvovať celú sezónu IndyCar
zdroj: McLaren Indy

Podľa Pagenauda by mal Alonso absolvovať celú sezónu IndyCar

Fernando Alonso v tomto roku v Indianapolise vyhorel a s McLarenom sa do pretekov nedokázal ani kvalifikovať. Podľa Simona Pagenauda, ktorý v tomto roku Indy 500 na ôsmy pokus vyhral, by mal Španiel v sérii IndyCar absolvovať celú sezónu a potom by mal lepšie šance.

"Vyhrať Indy nie je jednoduché," povedal Pagenaud, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Ja som na to potreboval viac rokov. Tony Kanaan ich potreboval trinásť. A opýtajte sa Daria Franchittiho, ten vám tiež povie svoje."

"Vyhrať tieto preteky patrí medzi to vôbec najťažšie, pretože sa konajú len raz ročne. Pred vami je 500 míľ, osem zastávok v boxoch. Potrebujete mať perfektný tím, ktorý zvládne pitstopy a perfektná musí byť aj stratégia. Nuž a potrebujete aj správny motor a rovnako i správnych tímových kolegov, ktorí vám pomôžu s nastavením auta."

Problém navyše môžu spôsobiť aj teploty: "Keď stúpnu, auto môže byť odrazu veľmi ľahké, zadná časť sa vám bude kĺzať a váš život bude odrazu poriadne komplikovaný."

Alonso už vyhral VC Monaka Formuly 1 a rovnako aj 24-hodinovku v Le Mans. Hlavne pri druhej spomínanej súťaži mu však pomohlo auto, ktoré mal dominantné a v zásade mal jedného jediného súpera: druhé auto Toyoty.

"Z môjho pohľadu sú to asi najťažšie preteky," reagoval Pagenaud na Indy 500. "A to kvôli konkurencii a všetkým faktorom, ktoré zohrávajú rolu. Je to na ňom, je to o jeho rozhodnutiach a je to jeho kariéra. Spraví to, čo bude považovať za vhodné, ale ja by som chcel so svojim tímom absolvovať celú sezónu, chcel by som, aby sme sa navzájom spoznali a takto by sme mali lepšiu šancu na víťazstvo."

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk