F1.sk F1.sk

Jos Verstappen o Maxovi: Pre rok 2021 je všetko otvorené
zdroj: Red Bull Racing

Jos Verstappen o Maxovi: Pre rok 2021 je všetko otvorené

Max Verstappen ostane v Red Bulle Racing aj v budúcom roku; verí, že konečne dokáže zabojovať aj o majstrovský titul. Ak by to však nevyšlo a Red Bull by na konkurentov opäť nemal, nemáme vylučovať možnú zmenu pôsobiska.

"Najdôležitejšie je to, aby sme pre Maxa dostali také auto, s ktorým bude môcť bojovať o titul," povedal pretekárov otec Jos Verstappen v rozhovore pre Ziggo Sport. "V budúcom roku tak či tak ostaneme v Red Bulle Racing, ale pre rok 2021 je ešte všetko otvorené."

V tejto chvíli by však bolo veľmi predčasné baviť sa o tomto časovom období: "V tejto chvíli sa v tomto smere nič nedeje. Koncentrujeme sa na rok 2020 a potom uvidíme, čo sa naskytne."

Je zrejmé, že reálnu šancu na Verstappenovo získanie by mohli mať len tímy Mercedes a Ferrari, teda najsilnejšie stajne. V Mercedese by teoreticky mohol nahradiť Valtteriho Bottasa, vo Ferrari Sebastiana Vettela.

"Pochopiteľne, že s Charlesom by sme vedeli vychádzať," uviedol Max Verstappen. "Obaja chceme vyhrať, ale rešpektujeme sa. Nebudem tvrdiť, že by nemohli vzniknúť konflikty, ale určite by to nebolo také, ako u Lewisa Hamiltona a Nica Rosberga v Mercedese."

"Leclerca poznáme už dlho, veď Max s ním súperil už dávnejšie," pridal pár slov Jos. "Je to rýchly jazdec a podľa mňa je fajn, že v najbližších rokoch zažijeme boje Hamiltona, Maxa a Leclerca. Pre šport je to dobré."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk