F1.sk F1.sk

Carey: Hybridné motory budú hrať hlavnú úlohu pri znižovaní emisií z vozidiel
zdroj: Sauber

Carey: Hybridné motory budú hrať hlavnú úlohu pri znižovaní emisií z vozidiel

Chase Carey si myslí, že hybridný motor F1 bude hrať veľkú úlohu pri celosvetovom znižovaní emisií uhlíka.

Vo štvrtok na autosalóne IAA, ktorý sa konal vo Frankfurte, Carey, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ F1 povedal, že v nasledujúcich mesiacoch budú ešte viac pracovať, aby ukázali vedúcu úlohu pri znižovaní emisií uhlíka. Vysvetlil, že hybridný motor bude hlavnou súčasťou snahy na ich zníženie. V najbližšej dobe chce predstaviť plány na riešenie širšej otázky zlepšenia životného prostredia v kráľovnej motoršportu. 

Diskusia, na ktorej Carey vystúpil, sa zamerala na to, ako prenikajú technické inovácie z Formuly 1 do reálneho sveta. „Hybridný motor je najúčinnejší na svete a zohráva rozhodujúcu úlohu pri riešení širšieho globálneho problému životného prostredia,“ uviedol. 

Podľa vlastných slov rešpektuje jednu z mnohých alternatív, a to elektrické motory, ale ako dodal, stále existuje problém s likvidáciou batérií. „Sme presvedčení, že hybridné technológie motorov a palív môžu pri riešení problému emisií oxidu uhličitého zohrávať významnú úlohu,“ povedal. 

Carey tiež pripomenul, že F1 bola priekopníkom v motoristickom športe, inovácie a technológie, ktoré vyvinula, sa často zaviedli aj do bežných áut. 

„Tento šport a jeho história, zohrala vedúcu úlohu aj pri vývoji cestných automobilov. Počítače, veci ohľadom bezpečnosti, hybridné plug-iny, to všetko pochádza od nás z Formuly 1. Našim cieľom teraz bude posun vpred v riešení enviromentálnych problémov, pretože to sme my, lídri v iniciatívach, ktoré presahujú hranice tratí,“ uzavrel Carey.

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk