F1.sk F1.sk

Wolff a Abiteboul už zakopali vojnovú sekeru: Vždy som mal voči Cyrilovi rešpekt
zdroj: Red Bull Content Pool

Wolff a Abiteboul už zakopali vojnovú sekeru: Vždy som mal voči Cyrilovi rešpekt

Vlaňajšia epizóda medzi Mercedesom a Renaultom poznačila kariéru jedného mladého pilota. Francúzsky tím to ale Estebanovi Oconovi vynahradil v tomto roku, kedy ho definitívne prevzal do svojich služieb. Dva továrenské tímy si to už medzi sebou všetko vydiskutovali a ide sa ďalej.

Renault vlani diskutoval s Mercedesom o Estebanovi Oconovi ako o náhrade za Carlosa Sainza. Medzi tímami vraj už existovala formálna dohoda, ktorú ale napokon zrušil súhlas Daniela Ricciarda. Austrálčan kývol na lukratívnu ponuku Renaultu a z dohody s Mercedesom napokon zišlo. Ocon však na základe dojednania s Cyrilom Abiteboulom odmietol ponuky ostatných tímov, ktoré si napokon našli iných jazdcov. Francúz tak nakoniec odišiel s dlhým nosom a zostal bez miesta.

Táto udalosť Tota Wolffa i Estebana Ocona poriadne rozčertila. Podľa rakúskeho bossa Mercedesu sú dnes už všetky minuloročné udalosti zabudnuté a teraz sa na to pozerá z širšieho uhla pohľadu.

„Nie, vzájomnú dôveru sme nikdy nestratili,“ povedal Wolff o vzťahu s Abiteboulom pre Motorsport.com. „Renault a Mercedes spolu diskutujú o mnohých bežných veciach, aj o športe ako takom. Rovnako tak o tom, ako nás zasiahla situácia s Estebanom, vtedy z našej strany vykĺzli určité slová, čo je ale súčasť tejto hry.“

„Boli tam fázy, keď sme mali zlosť jeden na druhého, ale musíte ísť ďalej. Na rešpekte, ktorý mám voči Cyrilovi i značke Renault to však nič nezmenilo. Musíme hrať tvrdo, ale aj rýchlo odpúšťať,“ povedal Wolff.

Boss Renaultu priznal, že si uvedomuje, do akej zložitej situácie dostal Tota Wolffa i celý tím Mercedes. „To ako sa veci vyvinuli minulý rok nebolo práve v poriadku. No našim úmyslom určite nebolo vykašľať sa na Estebana a spustiť následnú reťazovú reakciu, ktorú vyvolalo rozhodnutie siahnuť po Danielovi.“

„Nebudem hovoriť o všetkých podrobnostiach, ale myslím, že naše tímy pravdepodobne nezvládli celý ten priebeh. Preto som rád, keď sa nám to tento rok podarilo lepšie, najmä z hľadiska načasovania a dodržiavania dohodnutých termínov,“ povedal Abiteboul.

„Myslím, že to bola plynulá a transparentná diskusia, ktorá mala jasný cieľ,“ uzavrel Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk