F1.sk F1.sk

Abiteboul očakáva nasadenie člena akadémie Renaultu v roku 2021
zdroj: Renault Sport

Abiteboul očakáva nasadenie člena akadémie Renaultu v roku 2021

Jazdeckú zostavu tímu Renault budú v budúcej sezóne tvoriť Daniel Ricciardo a Esteban Ocon. Austrálčan má zmluvu do konca ročníka 2020, francúzsky mladík do konca roka 2021. Podľa šéfa stajne Cyrila Abiteboula je tím pripravený dať šancu aj nováčikom.

Renault disponuje vcelku kvalitnou zbierkou mladých pilotov, ktorých zhromažďuje vo svojej akadémii. Najvyššie postavenie má súčasný testovací pilot tímu Jack Aitken, momentálne štvrtý muž poradia juniorskej F2. Ďalším je Küanju Žou, ktorý je v rovnakom šampionáte na priebežnom siedmom mieste a tiež je najlepšie umiestneným nováčikom. Veľké nádeje vkladali v Renaulte aj do Anthoina Huberta, šampióna juniorskej GP3.

„Bolo dôležité využiť príležitosť angažovať komplexného jazdca, tento ťah s Danielom sme v Renaulte neoľutovali,“ povedal Cyril Abiteboul. „Rovnako tak teraz máme pocit, že je ten správny čas začať s nejakou sviežou zmenou.“

„Myslím, že momentálne vládne taký trend, môžete to vidieť v niekoľkých tímoch. Tiež máme záujem o mladých pilotov z našej akadémie. Dúfame a očakávame, že jedného z nich by sme mohli nasadiť v roku 2021.“

„Nie je to nič, čo by sme mohli urobiť pred dvoma rokmi, tím je však teraz zrelší, takže si to už dokážeme predstaviť. Pre nás to bude tiež dobrý test zistiť, či to zvládneme, vyžaduje to totiž iný spôsob manažovania. Manažovať niekoho, kto má 20 alebo 22 rokov je niečo úplne odlišné,“ povedal Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk