F1.sk F1.sk

Claire Williamsová: Chadwicková má na stole množstvo ponúk
zdroj: Williams

Claire Williamsová: Chadwicková má na stole množstvo ponúk

Vôbec prvá víťazka čisto ženskej formulovej Série W generuje vo svete motoršportu množstvo pozornosti. Najmä ak nevieme, aké sú jej plány pre budúcu sezónu. Je vysoko pravdepodobné, že ju uvidíme v súboji s mužskou prevahou a titul v Sérii W obhajovať nebude.

Chadwicková patrí do kádra tímu Williams, pre ktorý pracuje na simulátore. Zúčastnila sa s ním aj posledných víkendov Formuly 1, kde pozorne vnímala všetko, čo sa okolo nej dialo. Aspoň tak sa vyjadrila Claire Williamsová, ktorá je s prácou svojej kmeňovej pilotky veľmi spokojná.

„Jamie bola dôležitou súčasťou tímu v tomto roku,“ povedala Williamsová, ktorú cituje GPToday. Chadwicková podľa nej pozorne sledovala všetko, vrátane technických záležitostí.

„Načúvala našim pilotom, pozorne sledovala akciu na trati učila sa, ako to všetko v priebehu súťažného víkendu funguje,“ povedala Williamsová.

„Myslím, že svoje plány pre rok 2020 ešte neoznámila, ale viem, že má na stole množstvo ponúk.“

Šampiónka Série W silno zapôsobila na svet motoršportu. Predviedla niekoľko veľmi dobrých výkonov a odmenou sa jej stal nielen víťazný vavrín, ale aj finančná odmena vo výške pol milióna dolárov, ktorá sa jej do ďalšej kariéry bude náramne hodiť. Monoposty tejto ženskej série sú technicky veľmi podobné tým v juniorskej Formule 3, a práve tam mnohí Chadwickovú vidia. Koniec koncov, na rošte je v tomto šampionáte tridsať áut a určite sa nájde tím, ktorý jej rád dá šancu, najmä ak budú jej finančné záväzky vyplatené.

„Čo sa týka našich plánov s Jamie v budúcom roku, tak v tomto smere postupujeme. Teraz pracujeme na tom, kto bude za nás jazdiť v budúcej sezóne. Akonáhle to vyriešime, začneme uvažovať nad našimi plánmi ohľadne jazdeckej akadémie i jej ďalšími členmi,“ povedala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Jamie Chadwicková

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk