F1.sk F1.sk

Racing Point v Singapure s masívnymi vylepšeniami, zastrája sa ovládnuť stred poľa
zdroj: TASR

Racing Point v Singapure s masívnymi vylepšeniami, zastrája sa ovládnuť stred poľa

Stajňa Racing Point nemala v priebehu minulej sezóny dostatok zdrojov na vývoj auta pre rok 2019. To tvrdo poznačilo formu tímu v tomto ročníku, v ktorom sa ružové monoposty dosť trápili. Víkendy v Belgicku i Taliansku ale ukázali stúpajúcu formu.

Pred letnou prestávkou sa činovníci Racing Pointu v boji o štvrté miesto pohára konštruktérov nevzdávali, a to napriek faktu, že pozícia McLarenu vyzerala neohrozene. Z dvoch víkendov v Spa a Monze si však tím z Wokingu odniesol len jeden bod, čo umožnilo prenasledovateľom vrátiť sa do hry. Renault získal v posledných dvoch veľkých cenách 26 bodov, Racing Point 15 a pozícia McLarenu sa už nezdá taká neotrasiteľná.

Na rade sú nočné preteky v Singapure. Tam sa očakáva návrat dua Carlos Sainz – Lando Norris do čela „zvyšku sveta“, proti však budú ružové monoposty stajne Racing Point, ktoré budú posilnené radom aktualizácii.

„Očakávali sme, že budeme dobrí v Belgicku, čo sa aj stalo. Očakávali sme, že budeme dobrí aj v Taliansku. A teraz rovnako očakávame veľmi dobrý víkend v Singapure, pretože máme v rukávoch nejakých žolíkov,“ povedal šéf tímu Otmar Szafnauer.

„Áno, máme k dispozícii vylepšenia, veľké vylepšenia.“

„Budeme sa o aute ďalej učiť, správne ho nastavíme a vrátime sa na čelo stredu poľa. Tam, kde sme zvyknutí byť a tam, kam podľa mňa patríme,“ povedal Szafnauer.

Sergio Pérez
, ktorý s tímom podpísal trojročnú zmluvu verí, že Racing Point má na to, aby sa ešte v tejto sezóne v celkovom hodnotení prepracoval pred Renault a McLaren. Aktuálna strata činí 37 bodov.

„Rozhodne sme dosiahli určitý pokrok. To je povzbudivé smerom k naplneniu našich cieľov vo zvyšku sezóny,“ povedal Pérez. „Chcem si byť istý, že môžeme dokončiť sezónu ako štvrté najrýchlejšie auto na štartovom rošte.“

„Je to realistický cieľ a presne na to sa zameriavame,“ podporil svojho vo vyhláseniach Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk