F1.sk F1.sk

Bottas: Nie je žiadny dôvod vzdávať sa
zdroj: TASR

Bottas: Nie je žiadny dôvod vzdávať sa

Fínsky pilot v službách Mercedesu Valtteri Bottas skresal posledný víkend svoju stratu na lídra šampionátu Lewisa Hamiltona o dva bodíky. Šance na titul mu sú stále veľmi vzdialené, no svoj boj nevzdáva. Jeho cieľom je sa neustále zlepšovať a ukázať, že aj v druhej polovici sezóny dokáže bojovať o víťazstvá.

Motorsport.com položil fínskemu pilotovi otázku, či sa jazdecky už dostal na takú úroveň, ako by sám chcel. „Ešte nie. Ale neustále sa zlepšujem.“

„Stále mám pred sebou mnoho rokov, neustále sa však učím a zlepšujem. Rok od roka sa v aute cítim komfortnejšie,“ povedal Bottas. „Stále som vzdialený tomu, čo verím, že dokážem dosiahnuť. Mojim cieľom je byť oveľa, oveľa lepší, než v súčasnosti som. Budeme pokračovať v práci, aby sme sa tam dostali.“

Fínskeho pilota trápili v posledných rokoch výkyvy formy, najmä v druhej polovici sezóny. Vlani jeho tímový kolega Lewis Hamilton získal relatívne bezpečne majstrovský titul, kým Bottas sa v šampionáte umiestnil až na piatom mieste, 161 bodov za Hamiltonom. Rodák z Nastola však verí, že sa mu to v tejto sezóne nestane, najmä ak nie je ešte úplne definitívne mimo hru o majstrovský titul.

„Cítim podporu zo strany tímu a rozdiel medzi mnou a Lewisom momentálne nie je ako noc a deň. Nikdy neviete, čo sa v šampionáte udeje, nie je žiadny dôvod vzdávať sa. Máme pred sebou sedem pretekov a stať sa môže čokoľvek,“ povedal Bottas.

„Je povzbudivé vidieť, že som stále v hre. Z mojej strany nie sú pochybnosti o tom, že som tam, najmä ak dokážem zo seba vydať to najlepšie,“ povedal Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk