F1.sk F1.sk

Alonsovi premiéra v rely nevyšla, jeho Hilux skončil na streche
zdroj: McLaren

Alonsovi premiéra v rely nevyšla, jeho Hilux skončil na streche

Fernando Alonso začal ostrú časť prípravy na januárovú rely Dakar. Jeho prvý súťažný štart so špeciálom Toyota Hilux ale nedopadol podľa jeho predstáv.

Dvojnásobný šampión Formuly 1 sa postavil na štart piateho podujatia South African Cross Country Series, ktoré sa konalo v okolí mesta Lichtenburg na severe Juhoafrickej republiky, neďaleko hraníc s Botswanou. Alonsovi sa sprvu darilo, v prológu skončil tretí. V ďalšej fáze však urobil chybu a s autom sa prevrátil.

Jeho Hilux ale kolíziu prežil, aj keď sa posádka musela zbaviť predného skla. Aj bez neho však Alonso i jeho spolujazdec, víťaz Dakaru v súťaži motocyklov Marc Coma, doviedli auto do servisného stanovišťa, kde bolo mechanikmi opravené.

Mohli sa tak postaviť na štart ďalšej etapy, organizátori umožnili Alonsovi s Comom vydať sa na trať ako prvým. Táto pozícia je mimoriadne výhodná najmä pre menej skúsenú posádku, ktorá tak nemusí čeliť zvírenému prachu a piesku. Smola však dvojicu prenasledovala naďalej, auto sa na trati zrazilo s kŕdľom vtákov, čo ťažko poškodilo predné sklo. To potom musel spolujazdec Marc Coma držať vlastnými rukami.

Do cieľa síce posádka dorazila, pre obrovskú časovú stratu sa však ocitla mimo klasifikáciu.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk