F1.sk F1.sk

Gasly si myslí, že F1 by pomohli "spotteri"
zdroj: TASR

Gasly si myslí, že F1 by pomohli "spotteri"

Sebastian Vettel vyvolal svojou chybou z úvodu VC Talianska hneď niekoľko problémov. Následne nebezpečným výjazdom na trať obmedzil Lanca Strolla, ktorý potom spravil to isté Pierrovi Gaslymu.

Posledný spomínaný pretekár férovo uznal, že Stroll ho podľa všetkého nevidel. Vzápätí skonštatoval, že situáciu by mohli pomôcť vyriešiť tzv. "spotteri", teda pozorovatelia, akých majú napríklad v IndyCar.

"Videl som, že vyšiel mimo a keďže je to veľmi rýchle miesto, očakával som, že počká a ostane mimo trate," skonštatoval Francúz. "Keď som potom videl, že sa hýbe, už som mal v pláne obísť ho zvonku. Nakoniec som musel zájsť až do štrku a dostal som sa poriadne blízko k múru."

"A aké je najlepšie riešenie? No asi to, že nikto by na takom mieste nemal dostať šmyk!" zasmial sa Gasly, ktorý následne prikývol na systém spotterov: "Áno, presne. Neviem pomenovať úplné riešenie, ale takto to určite nebolo ideálne a ani bezpečné."

K situácii sa vyjadril aj riaditeľ pretekov Michael Masi. "Svoju rolu tu musia zohrať aj tímy," uviedol. "Všetko sa to zbehlo tak rýchlo, v zásade tu ani na nič nebol čas..."

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk