F1.sk F1.sk

Sainz sa teší na nové pravidlá: Bez DRS by sa dnes vôbec nepredbiehalo
zdroj: McLaren

Sainz sa teší na nové pravidlá: Bez DRS by sa dnes vôbec nepredbiehalo

Carlos Sainz má pocit, že nebyť systému DRS, tak by sme v tomto roku nevideli takmer žiadne predbiehanie. Dúfa však, že vďaka novým pravidlám, ktoré budú platiť od roku 2021, sa situácia zlepší.

"Môžem vám povedať, že ak by sme v dnešnej F1 nemali DRS, tak by sme nemali takmer žiadne predbiehanie," povedal Španiel pre crash.net. "Aj preto si myslím, že DRS je dnes potrebné. Bez neho to aktuálne nejde, ale dúfajme, že v budúcnosti na ňom nebudeme závislí."

McLaren je aktuálne na štvrtom mieste konštruktérskeho poradia, ale na najlepšiu trojicu stráca veľmi veľa. Nové pravidlá by mohli pomôcť zmeniť to a celé pole by sa v ideálnom prípade mohlo viac vyrovnať.

"Myslím si, že veci sa zmenia, ale celkový obraz Formuly 1 ostane rovnaký. Ohľadom toho, s čím prišiel manažment F1, som pozitívne naladený: myslím tým na aerodynamické pravidlá a rozpočtový strop. Len by som si prial, aby sa tak stalo už v budúcom roku, pretože čím skôr, tým lepšie pre šport. Uvidíme, ako to dopadne."

"Vedúci predstavitelia F1 sú v tejto chvíli veľmi presvedčení o tom, že situáciu zlepšia, nuž a my nemáme inú možnosť, len im dôverovať. Myslím si, že vykonali dostatočný prieskum a spravili si domáce úlohy. Tie pravidlá potrebujeme okúsiť a uvidíme, ako to dopadne. Mám pocit, že sa stopercentne uberáme správnym smerom," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk