F1.sk F1.sk

Seidl: Ohľadom budúceho roku nechcem podstupovať žiadne kompromisy
zdroj: McLaren

Seidl: Ohľadom budúceho roku nechcem podstupovať žiadne kompromisy

McLaren je aktuálne na štvrtom mieste konštruktérskeho poradia, ale jeho náskok sa po Veľkej cene Talianska výrazne scvrkol. Vďaka 22 získaným bodom sa mu Renault priblížil už len na 18 bodov a ak by to takto pokračovalo, za chvíľu by sa poradie zmenilo.

"Samozrejme, že o toto štvrté miesto chceme bojovať tak dlho, ako sa len bude dať," povedal šéf McLarenu Andreas Seidl, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Súčasne je však z môjho pohľadu omnoho dôležitejšie, aby sme spravili ďalšie kroky hlavne s budúcoročným autom."

"Ohľadom budúceho roku nechcem podstupovať žiadne kompromisy, nemôžeme odrazu prepnúť koncentráciu na prebiehajúcu sezónu," pokračoval Nemec, podľa ktorého máme v ďalších troch podujatiach očakávať určité vylepšenia tohtoročného stroja. Vraj pôjde o "malé evolučné kroky", ale potom sa vývoj zastaví.

"V Spa a v Monze sme videli, že s malým množstvom prítlaku máme problémy. Sme sklamaní z toho, že Monzu sme opustili s jediným bodom, pričom Renault bodoval tak dobre."

"Nesmieme sa uspokojiť a body nechať len tak ležať. Musíme sa pokúšať o to, aby sme auto ďalej vyvíjali a vylepšovali. A aj to robíme! Aj počas posledného víkendu sme niektoré veci vylepšili, avšak okruh ako taký sadol Renaultu. Dúfam, že v Singapure k ním budeme o niečo bližšie," dodal Seidl.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk