F1.sk F1.sk

Montoya o Vettelovi: Nemyslím si, že je to mentálna záležitosť. Skôr technická...
zdroj: Scuderia Ferrari twitter

Montoya o Vettelovi: Nemyslím si, že je to mentálna záležitosť. Skôr technická...

Sebastian Vettel sa v tomto roku trápi a v niektorých okamihoch je pomalší, ako jeho mladý kolega Charles Leclerc. Boli sezóny, keď bol Vettel nedostihnuteľný a sotva sa to vo všetkých prípadoch dalo pripísať len autu. Vynikajúci bol aj v prvej polovici minulého ročníka, avšak následne prišli obdobia, ktoré celkom potierajú jeho povesť.

Podľa Juana Pabla Montoyu tu do veľkej miery ide aj o "technické problémy" a nielen o jazdcove schopnosti. "Mám pocit, že na aute mu niečo nevyhovuje, prípadne na tohtoročných pneumatikách," povedal JPM pre Autosport. "Leclerc sa tomu dokáže lepšie prispôsobiť."

"Vettel sa musí trápiť a trpieť, aby dokázal ísť tak rýchlo, ako jeho kolega. Nuž a keďže trpí a nie je v pohode, robí chyby. Ak s autom nie ste spokojní a šliapete na to, chyby sa môžu prihodiť. Nemyslím si, že je to mentálna záležitosť. Skôr technická."

Leclerc a Vettel potrebujú iné autá a aj preto sa vraj Nemec v tomto roku toľko sťažoval na nedobrý balans. Montoya si v tejto súvislosti zaspomínal na roky 2005 a 2006, keď mu McLaren vyvinul špeciálne predné závesy. S tými pôvodnými si totiž vôbec nerozumel.

"Musel som zmeniť spôsob, akým som brzdil a auto začalo robiť celkom odlišné veci ako tie, na ktoré som bol zvyknutý," skonštatoval Kolumbíjčan. "Aj keď zmeníte spôsob, akým jazdíte, môžete byť rýchli, ale už asi nie natoľko, ako predtým. Aj on sa musí do istej miery prispôsobovať a je veľmi ťažké naučiť sa byť rýchlym iným spôsobom. Je lepšie prispôsobiť auto, ako svoj štýl."

Vettel má s Ferrari zmluvu do konca budúceho roku a už sa špekuluje o tom, že kariéru možno ukončí. "Ak bude chcieť, môže sa z toho dostať. Spolu s tímom však musí zamakať tvrdšie, ako kedy makal. Jediným spôsobom, ako sa z toho dostať, je pracovať tvrdšie a robiť niečo inak, ako robí dnes," dodal Juan Pablo Montoya.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk