F1.sk F1.sk

Vettel má historicky najviac trestných bodov, Verstappen a Grosjean sú v tesnom závese
zdroj: TASR

Vettel má historicky najviac trestných bodov, Verstappen a Grosjean sú v tesnom závese

Sebastian Vettel sa po Veľkej cene Talianska dostal na prvé miesto v počte nazbieraných trestných bodov. Vďaka nezmyselne nebezpečnému návratu na trať a trafeniu Lanca Strolla získal ďalšie tri bodíky a celkovo ich má už 24.

Vettel sa tak na prvej priečke osamostatnil, pričom predtým mal rovnaký počet bodov ako Max Verstappen a Romain Grosjean (po 21). Pripomeňme však, že trestné body sa po dvanástich mesiacoch vždy mažú a Vettel ich má aktuálne reálne "len" deväť. 

Ak sa však dostane na dvanásť, bude mu automaticky udelený zákaz štartu v nasledujúcich pretekoch.

Vettel a Grosjean pôsobili v F1 vo všetkých sezónach, v rámci ktorých platil systém trestných bodov. Okrem nich do tejto kategórie jazdcov patria aj Nico Hülkenberg (14), Valtteri Bottas (12), Kimi Räikkönen (10), Daniel Ricciardo (7) a Lewis Hamilton (6).

Ešte nikdy sa nestalo, že by kvôli tomuto pravidlu niektorý z jazdcov dostal zákaz štartu. 

Vo Formule 2 sme to však už videli: podarilo sa to Mahaveerovi Raghunathanovi, ktorý sa cez dvanásť bodov dostal už v priebehu deviatich podujatí. Jedny preteky následne vynechal a už má opäť osem trestných bodov.

Sebastian Vettel načal svoju zbierku v treťom kanadskom tréningu v roku 2015, keď pod červenými vlajkami predstihol Roberta Merhiho. V roku 2016 bol potrestaný trikrát, v roku 2017 raz, v minulom roku trikrát a v tomto opäť trikrát.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk