F1.sk F1.sk

Williams a Mercedes sa dohodli na novej päťročnej spolupráci
zdroj: Twitter/Williams

Williams a Mercedes sa dohodli na novej päťročnej spolupráci

Tím ROKiT Williams Racing a spoločnosť Mercedes-Benz v piatok oznámili, že spoločnú motorovú zmluvu predĺžili o ďalších päť rokov. Tento záväzok teda bude platiť do konca sezóny 2025!

Obe strany začali kooperovať ešte na začiatku roku 2014, teda na vstupe do hybridnej éry. Williams najskôr zo sily Mercedesu jednoznačne ťažil, v posledných rokoch však už kvôli interným problémom výraznejšie zaostáva. 

Tlačová správa hovorí aj o tom, že prevodovky si Williams naďalej bude vyrábať vo vlastnej réžii.

"S Mercedesom-Benz sme si v priebehu posledných šiestich rokov z pôvodne plánovaných siedmich užili nádhernú spoluprácu," povedala Claire Williamsová. "Sme veľmi radi, že od roku 2021 s nimi budeme spolupracovať aj počas piatich ďalších sezón. Mercedes-Benz patrí medzi najúspešnejších dodávateľov motorov v tomto športe a sme presvedčení o tom, že mimoriadne konkurencieschopný motor budú mať aj v budúcnosti."

"Vybudovanie dlhodobej spolupráce je jedným z kľúčových pilierov nášho prístupu k hybridnej ére," uviedol motorový šéf Mercedesu Andy Cowell. "Williams bol od začiatku našej kooperácie ukážkovým partnerom a v priebehu rokov sme zažili niekoľko spoločných vrcholov. Vybudovali sme si pevné ľudské i technické vzťahy a veľmi sa tešíme na to, ako na nich budeme v ďalších rokoch stavať."

Pár slov k téme pridal aj športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorý Williams označil za "ikonickú značku", akú je hrdosť mať vo svojej motoristickej rodine. "Som si istý tým, že pod novými finančnými pravidlami, ktoré budú platiť od roku 2021, budú mať nezávislé tímy lepšie vyhliadky. Sme veľmi radi, že v spolupráci s Williamsom budeme pokračovať aj v novej ére nášho športu."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk