F1.sk F1.sk

Vettelovi hrozí zákaz štartu: Mohol by ho v tom prípade vymeniť Alonso?
zdroj: McLaren

Vettelovi hrozí zákaz štartu: Mohol by ho v tom prípade vymeniť Alonso?

Sebastian Vettel má po víkendovej Veľkej cene Talianska na svojom konte už deväť trestných bodov, pričom vieme, že po dvanástich by automaticky dostal zákaz štartu. Najbližšie body mu odpadnú až po VC Japonska, takže v Singapure, Soči a v Suzuke si musí dať obrovský pozor. Zvládne to?

Uznávaný novinár Mark Hughes z Motorsport Magazine už uvažuje o tom, kto by ho mohol nahradiť. "Zo štyroch jazdcov Ferrari majú skúsenosti s Formulou 1 len dvaja: Pascal Wehrlein a Brendon Hartley," pripomenul Brit.

Mohli by teda staviť na jedného z nich dvoch, ale k dispozícii je predsa aj niekto iný: "Predstavte si tú senzáciu, ak by ho zaskočil Fernando Alonso. A predstavte si aj tú iróniu, že by obsadil miesto, ktoré mu vzal práve Vettel."

"Ale ako by sa mu darilo? Dokázal by nabrať rýchlosť v zvláštnom aute po tom, ako bol celú sezónu mimo?" kladie si Hughes zaujímavé otázky. "A ako by mu to šlo proti zabehnutému Charlesovi Leclercovi, ktorý po posledných prelomových úspechoch po stránke sebavedomia doslova lieta?"

"Bola by to veľmi ťažká úloha, ale môžete si byť istý tým, že Alonso by to akceptoval..."

"A aké sú dlhodobé šance na jeho budúci návrat do červeného auta? V Monze hovoril o nádeji týkajúcej sa nájdenia si miesta pre rok 2021, ale to už bude mať 40 rokov. Ešte by mohol byť konkurencieschopný, ale bude mať niektorý z top tímov skutočný záujem? A aký význam by to malo, ak by to nebol top tím?"

"Čím viac žiaria mladé talenty ako Verstappen, Leclerc, Lando Norris, Alex Albon a George Russell, tým menej zaujímavým sa Alonso stáva. Možno s tým nebude súhlasiť, ale jeho svetlo pravdepodobne čoskoro začne blednúť. Je to však natoľko jasné svetlo, že aj tak by mohlo mať dostatok energie na prebitie mladých uchádzačov," zamýšľal sa Mark Hughes.

Spomínaný odborník na záver pripomenul, že Alonso by mal v roku 2021 rovnaký vek, ako mal v čase svojho návratu Michael Schumacher. Nuž a všetci dobre vieme, ako to dopadlo.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk