F1.sk F1.sk

Alfa Romeo chváli Giovinazziho za výsledok v posledných pretekoch
zdroj: Alfa Romeo

Alfa Romeo chváli Giovinazziho za výsledok v posledných pretekoch

Šéf Alfa Romeo, Fred Vasseur, ocenil Antonia Giovinazziho za výkon, ktorý predviedol na Veľkej cene Talianska.

Vasseur povedal, že Giovinazzi mal na to, aby prekonal psychologickú ranu, ktorej čelil. V pretekoch v belgickom Spa stratil ôsme miesto, keď v predposlednom kole vo vysokej rýchlosti havaroval. Jeho tímový kolega Kimi Räikkönen taktiež nezískal body, keď skončil na šestnástom mieste.

Taliansky jazdec v službách Alfy bol jednotkou tímu aj na Monze, a to po tom, čo Räikkönen štartoval z boxovej uličky. Giovinazzi sa umiestnil na deviatej priečke, čo bolo jeho druhé bodové umiestnenie v sezóne. Naposledy sa mu to podarilo v Rakúsku, z ktorého si odniesol bod. 

Napriek tlaku, aby sa do F1 v sezóne 2020 vrátil Marcus Ericsson, sa Giovinazziho budúcnosť považuje za bezpečnú a svoje miesto by si mal udržať.

„Bolo dôležité získavať body a Antoniovi sa podarilo odjazdiť skvelé preteky, ktorým predchádzala vydarená kvalifikácia,“ uviedol Vasseur pre Motorsport

„Z psychologického hľadiska nie je nikdy ľahké zvládnuť takúto situáciu, ale Antonio to zvládol. Počas tejto sezóny sme mali nejaké technické problémy a preto chápem jeho pocity. Po pretekoch v Spa nebol spokojný, ale už je to za nami,“ pokračoval.

Giovinazzi pripustil, že sa po incidente na Veľkej cene Belgicka cítil byť pod určitým tlakom. „Nebolo to ľahké, ale tím ma maximálne podporil a aj ľudia tu boli veľmi milí,“ povedal. 

Na otázku o svojej budúcnosti reagoval takto: „Ja neviem, myslím si, že som dosť rýchly, v porovnaní s Kimim určite, takže by som si mal udržať miesto aj v ďalšej sezóne,“ uzavrel Giovinazzi.

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk