F1.sk F1.sk

Seidl: McLaren sa potrebuje znovu naštartovať
zdroj: Twitter/McLaren

Seidl: McLaren sa potrebuje znovu naštartovať

Šéf McLarenu, Andreas Seidl, hovorí, že tím sa po nevydarených pretekoch v Spa a v Monze potrebuje zresetovať.

V Taliansku Carlos Sainz stratil potenciálne šieste miesto, keď mu mechanici v boxoch nesprávne upevnili pravé predné koleso, následkom čoho musel z pretekov odstúpiť. Lando Norris bol zasa kvôli výmene pohonnej jednotky sankciovaný stratou niekoľkých miest, čo v konečnom výsledku stačilo len na desiatu priečku.

Tímu sa nedarilo ani v Spa, kde Norris v poslednom kole stratil skvelú piatu pozíciu. Jeho tímový kolega preteky nedokončil. Len za dva víkendy tak rivali z Renaultu získali 25 bodov.

„Musíme odtiaľto odísť, jednak fyzicky, ale aj svojou mysľou. Potrebujeme sa stretnúť, znovu sa nakopnúť a podrobne analyzovať, čo sa stalo,“ uviedol Seidl pre Motorsport. Ten neočakáva, že v ďalšej časti sezóny bude mať tím rovnaké problémy. 

„Stále potrebujeme tú výmenu pneumatík podrobne preskúmať. Bolo to dosť chaotické, čo viedlo k tomu, že sme pravé predné koleso dobre neupevnili. Okamžite sme si to uvedomili, ale už bolo neskoro,“ pokračoval.

Šéfa tímu McLaren zároveň teší výkon najnovšieho motora. „Momentálne používame na monoposte C-špecifikáciu, ktorá funguje dobre. Musíme sa sústrediť na seba a uistiť sa, že pracujeme ako tím a neustále napredujeme.“

„Prvé dve veľké ceny po letnej prestávke nám nevyšli, ale je to šport. V Singapure musíme začať odznova,“ uzavrel Seidl.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk