F1.sk F1.sk

Häkkinen je rád, že Leclerc ostal bez trestu
zdroj: TASR

Häkkinen je rád, že Leclerc ostal bez trestu

Jednou z hlavných tém, ktoré sa preberajú po skončení talianskeho víkendu, je skutočnosť, či Charles Leclerc nemal byť za svoju tvrdú obranu voči Lewisovi Hamiltonovi potrestaný. Komisári mu udelili "len" čierno-bielu vlajku, ale podľa niektorých pozorovateľov sa pri danom prehrešku žiadal päťsekundový trest.

Komisári často rozhodujú nekonzistentne a ak by sme sa chceli držať presného výkladu pravidiel, tak Leclerc mal po svojom boku nechať šírku jedného auta. Ibaže nenechal. 

"Má len 21 rokov a je vo svojom druhom roku vo Formule 1, ale ukázal veľkú vyzretosť, dokázal zvládnuť tlak a ubrániť sa všetkým útokom," uviedol vo svojom stĺpčeku pre Unibet dvojnásobný majster sveta Mika Häkkinen, ktorý Leclercovo víťazstvo označil za "úchvatné" a jeho výkon za "fantastický".

"Šéf Ferrari Mattia Binotto sa dostal do situácie, v ktorej je jeho jednotkový jazdec Sebastian porážaný mladou dvojkou, čo potenciálne môže vyvolať napätie. Ale Sebastian je veľmi vyzretý, je to štvornásobný majster sveta a je mu jasné, že v kariére každého jazdca prichádzajú tak dobré, ako aj zlé obdobia."

"V nedeľu mal zlé preteky, kvôli čomu nevedel Charlesa podporiť v boji s dvoma autami Mercedesu. Aj Sebastian si určite všimol, že Charles odviedol brilantnú prácu. Navyše mu je jasné, že svoju reputáciu potrebuje napraviť nejakým skorým víťazstvom," skonštatoval Häkkinen.

A čo spomínaný súboj z 23. kola a zhovievavé rozhodnutie komisárov? "Asi každý vie, že milujem tvrdý pretekársky šport. Po päťsekundovom kanadskom treste, ktorý zničil skvelé preteky Sebastiana Vettela s Lewisom Hamiltonom sa komisári zjavne rozhodli, že jazdcov nechajú súťažiť a tresty vyslovia len vtedy, ak nebudú mať inú možnosť."

"V nedeľu sa rozhodli tak, že Charlesovi ukážu čierno-bielu vlajku, čo je podobné upozornenie, ako žltá karta vo futbale. Podľa mňa to bolo správne. Charles si uvedomil, že podobný manéver už nebude môcť zopakovať a vedel to aj Lewis," dodal Lietajúci Fín.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk