F1.sk F1.sk

Szafnauera prekvapilo, že Péreza nechcel žiadny z top tímov
zdroj: Racing Point

Szafnauera prekvapilo, že Péreza nechcel žiadny z top tímov

Sergio Pérez predĺžil zmluvu s Racing Pointom a v tomto tíme ostane až do konca roku 2022. V stajni sú s jeho službami spokojní a sú presvedčení o jeho kvalitách, no na druhej strane sa čudujú, že ho nechcel žiadny z top tímov.

"Áno, som prekvapený," povedal šéf tímu Otmar Szafnauer, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Myslím si, že už v McLarene (2013), keď mal za kolegu Jensona, odviedol dobrú prácu. Jenson bol v tíme už dlhšie (od 2010), predtým získal aj majstrovský titul (2009). Sergio prišiel do tíme ako nový jazdec a boli si takmer vyrovnaní - teda aspoň v kvalifikácii."

"Na body si už presne nespomínam, ale viem, že ku koncu sezóny sa viackrát stretli vo vzájomných súbojoch," skonštatoval Szafnauer, ktorého terajší jazdec to vtedy prehral 49:73. "Ja som dobre vedel, čo Checo dokáže a hneď sme ho aj angažovali. Už v tom čase som bol prekvapený tým, že ho nechcel žiadny z top tímov. Ale o to lepšie pre nás."

Od roku 2014 vybojoval Pérez pre Force Indiu a Racing Point už päť pódií, pričom žiadnemu z jeho kolegov sa nič podobné nepodarilo. "Je to vynikajúci pretekár. Vezmime si Spa: odjazdil parádne preteky, jeho manévre boli prekalkulované a bez zbytočného rizika. Za všetky tie roky, počas ktorých sme spolupracovali, si vždy zachoval chladnú hlavu."

"Teda spomínam si len na jednu výnimku, ktorá prišla pred dvoma rokmi v Singapure, keď vrazil do Sirotkina. Inak to mal vždy pod kontrolou, skvelo predbiehal a keď to bolo potrebné, tak sa vždy dobre bránil," dodal Otmar Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Otmar Szafnauer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk