F1.sk F1.sk

Rosberg nerozumie Vettelovi: Veď je jedným z najlepších jazdcov na scéne a v histórii
zdroj: TASR

Rosberg nerozumie Vettelovi: Veď je jedným z najlepších jazdcov na scéne a v histórii

Nico Rosberg sa vo svojom tradičnom vlogu zamýšľal nad viacerými témami Veľkej ceny Talianska a zabŕdol aj do ďalších chýb Sebastiana Vettela. Tie sú podľa neho ťažko pochopiteľné.

"Vettelov šmyk, ó môj bože," čudoval sa Rosberg. "V kvalifikácii bol silný, po štarte bol silný, ale potom len tak stratil kontrolu nad autom. Je to čudné, ťažko to pochopiť."

"Je to štvornásobný majster sveta a jeden z najlepších jazdcov na scéne. Patrí aj medzi najlepších v histórii, ale aj tak predvádza takéto šmyky. Je to ozaj veľmi zvláštne. Nechápem to, neviem čo sa tam deje a asi to nevie ani on."

Následnú kolíziu so Strollom už Rosberg vedel pochopiť: "V takom prípade máte dve možnosti. Buď tam budete čakať, kým prejde celý vláčik a vaše preteky sú hotové, alebo trochu zariskujete a vyjdete von. Dúfate, že tam nikto nebude. Tak či tak to dobre nevidíte. Zariskoval, čo chápem, aj keď tak pochopiteľne nemal spraviť. Bolo to totiž poriadne nebezpečné."

"S Vettelom niečo nie je v poriadku, prežíva ťažké obdobie. Všetko je to také temné. Leclerc naopak vyhral doma v Monze a je z neho národný hrdina a legenda. Vettel mal naopak najhorší víkend. Viete si predstaviť, aké je to ťažké?"

"V F1 sa však všetko rýchlo mení, stačí len opäť zabrať a všetko je zabudnuté. Jazdec je vždy len taký dobrý, aké dobré boli jeho posledné preteky," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk