F1.sk F1.sk

Prost o výmene jazdcov: Hülkenberg je dosť negatívny
zdroj: TASR

Prost o výmene jazdcov: Hülkenberg je dosť negatívny

V Renaulte sa nedávno odhodlali k jazdeckej výmene. Tím oznámil, že Nico Hülkenberg po sezóne nútene odíde a jeho miesto zaujme Esteban Ocon. Nemec je dlhodobo považovaný za kvalitného jazdca, ale niečo mu predsa len chýba. Vždy, keď môže dosiahnuť dobrý výsledok, čosi zbabre.

Nuž a okrem toho vraj má aj iné slabiny. "V budúcom roku nás v Renaulte čaká dosť ťažký rok, takže bolo dôležité najať motivovaného jazdca," povedal štvornásobný majster sveta Alain Prost pre GP Today. "V tíme nechceme mať žiadnych pesimisticky naladených jazdcov a preto sme najali Ocona. Ten je po roku mimo hry veľmi motivovaný."

"Nico je dosť negatívny, aj keď má v niektorých smeroch pravdu. Musíme sa však pozerať dopredu a v tom prípade nemôžeme využívať negativitu jazdca. A to hlavne preto, že budúci rok pre nás bude veľmi náročný," skonštatoval Francúz.

"Môžem vám úprimne povedať, že sa budeme koncentrovať na rok 2021," pokračoval Alain Prost. "Budúci rok pre nás bude preto priemerný, možno aj zlý. V roku 2021 prídu nové pravidlá, takže nemá význam vyvíjať s ohľadom pre rok 2020. Vykonáme mnoho zmien, a to všetko preto, aby sme v roku 2021 podávali výkony najvyššej úrovne."

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk