F1.sk F1.sk

Prost ocenil pokrok Renaultu v oblasti pohonnej jednotky
zdroj: TASR

Prost ocenil pokrok Renaultu v oblasti pohonnej jednotky

V tejto sezóne to už vyzeralo, že sa Renaultu nepodarí absolútne nič. V Monze ale partia Cyrila Abiteboula ukázala svoju silu. Pohonná jednotka francúzskeho tímu vzbudzuje rešpekt, jej podvozok však už nie. Body z vysokorýchlostných tratí sa budú Renaultu náramne hodiť, prichádzajú totiž okruhy, kde by sa trápenie žlto-čiernych monopostov malo opäť vrátiť.

Štvrté a piate miesto, dohromady dôležitých 22 bodov a najlepší výsledok tohto tímu za vyše desať rokov. Renault sa od nemeckého víkendu veľmi trápil, v troch veľkých cenách zapísal len jedno ôsme miesto, o ktoré sa postaral Nico Hülkenberg. Tím z Enstone sa však talianskym „zárezom“ vrátil do boja o najlepšieho zo stredu poľa.

„Mali sme niekoľko pretekov, kedy sme premárnili veľké príležitosti a stratili veľa bodov,“ povedal Alain Prost, dnes už jeden zo skupiny riaditeľov tímu Renault pre Motorsport.com. „Bolo tu Monako, ale tiež Spa, kde sme mali dobré tempo, ale o všetko sme prišli na štarte. Takéto preteky na vás vyvíjajú väčší tlak.“

„Nie je to pre nás jednoduché, takže sme museli získať dobré body, štvrté a piate miesto je preto fantastické. Tento tím je veľmi dobrý, každý pracuje veľmi tvrdo a takýto výsledok si zaslúžil.“

„Tlak narastá, pretože naša výkonnosť nebola na takej úrovni, ako sme si mysleli, že bude. Dnes sme ale boli tam, kde sme mali byť,“ povedal Prost v po Taliansku.

Pochvalu si vyslúžilo najmä motorové oddelenie. Francúzsky tím ukazuje nesmiernu silu svojej pohonnej jednotky, ktorá v kombinácii s koncepciou tohtoročného monopostu dáva Renaultu nádej najmä na vysokorýchlostných tratiach. Tých však do konca sezóny už v kalendári mnoho nie je.

„Po stránke motoru sme ukázali, že je to oveľa, oveľa lepšie. Dosiahli sme veľký pokrok. Z hľadiska podvozka ale potrebujeme stále tvrdo pracovať. Akonáhle však máte určitú koncepciu auta, je veľmi ťažké robiť veľké zmeny v priebehu roka. Je to stále tá najdôležitejšia vec, na ktorú sa musíme sústrediť,“ povedal Prost.

„Ľudia vo Viry odviedli v tomto roku fantastickú prácu, najmä ak si spomeniete, kde sme donedávna boli. Nikdy sme neskrývali, že za ostatnými v tomto smere zaostávame. Získať výkon a zároveň spoľahlivosť naraz je veľmi výnimočné,“ povedal Prost.

„Trate s nižšou potrebou prítlaku sú pre nás lepšie. Miesta, kde je potrebný motor nám vyhovujú, čo v minulosti určite neplatilo.“

„Nevieme, ako na tom budeme v Singapure a Rusku. Uvidíme, čo môžeme spraviť. Prinesieme tam ďalšie novinky, takže možno prekonáme naše očakávania,“ uzavrel päťnásobný šampión.

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk