F1.sk F1.sk

Williams zaznamenal v prvom polroku pokles príjmov
zdroj: TASR/AP

Williams zaznamenal v prvom polroku pokles príjmov

Tím Formuly 1 Williams je už druhý rok na chvoste pohára konštruktérov. To sa ale doteraz nepretavilo do finančných výsledkov stajne. Claire Williamsová dlhodobo hovorí o dobrej ekonomickej kondícii tímu, tá sa ale vzhľadom na výsledky začína zhoršovať.

Tím medzi rokmi 2017 a 2018 spadol z piateho na posledné miesto pohára konštruktérov. Prišiel o svojho titulného sponzora, výrobcu alkoholických nápojov Martini, veľkého investora, kanadského miliardára Lawrenca Strolla i ruské SMP. Novonadobudnuté partnerstvá so spoločnosťami ROKiT (nahradil Martini ako titulný sponzor) a PKN Orlen ale predošlé straty nedokázali plnohodnotne nahradiť.

Tím zaznamenal v prvom polroku roka 2019 významný pokles príjmov. Je to najmä daň za slabé výsledky v sezóne 2018. Medzi januárom a júnom dosiahli príjmy spoločnosti Williams Grand Prix Engineering 46,3 milióna libier, čo je značný pokles, keďže vlani svietilo v tejto kolónke číslo 60,7 milióna libier.

Tento nelichotivý údaj trochu vykompenzuje úspešný polrok sesterskej Williams Advanced Engineering, ktorej zisky vzrástli z 21,5 na 30,9 milióna libier. Celkovo tak medziročný príjem spoločnosti Williams Grand Prix Holdings spadol z 82,6 milióna na 77,8 milióna libier.

„Naše finančné výsledky odrážajú náročný polrok, ktorý majú za sebou naše operácie vo Formule 1. Takisto však ukazujú pokračujúci rast Williams Advanced Engineering,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Mike O’Driscoll. „Finančné výsledky odzrkadľujú našu pozíciu v minuloročnom hodnotení pohára konštruktérov a následné zníženie prize money.“

„Aj keď na trati prežívame ďalšiu náročnú sezónu, zaznamenali sme nedávno známky zlepšenia. Naďalej produkujeme záujem zo strany potenciálnych partnerov, ako jeden z najtradičnejších tímov vo Formule 1,“ povedal O’Driscoll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Magazín

Pozri viac