F1.sk F1.sk

Ocon: Bál som sa, že upadnem do zabudnutia
zdroj: Mercedes

Ocon: Bál som sa, že upadnem do zabudnutia

Francúzsky mladík Esteban Ocon zostal na konci minulej sezóny bez jazdeckej sedačky, čo bol dôsledok nevídaného reťazca okolností. V priebehu tejto sezóny však bol o tohto „nezamestnaného“ pilota veľký záujem.

Jeho osud závisel doterajšieho zamestnávateľa, tímu Mercedes i manažéra Tota Wolffa. Tí rozhodovali najmä o tom, či nahradí v kokpite Valtteriho Bottasa. To sa napokon nestalo, v Brackley ukázali na skúseného Fína a Ocon sa stal najcennejším artiklom na jazdeckom trhu. Zvíťazil napokon továrenský Renault, ktorý ho získal do svojich služieb a podpísal na dva roky.

„Najmä začiatkom roka som sa obával toho, že upadnem do zabudnutia,“ priznal francúzsky mladík pre RMC Sport. „Na návrate som preto pracoval tvrdšie, než kedykoľvek predtým. Aj keď to znamenalo, že som sa podujatiach vyzeral oveľa unavenejší.“

„Ľudia však videli, že som stále tam. Vzdal som sa spánku v noci, pretože som jazdil na simulátore a v sobotu zase letel späť. Šéfovia tímu z toho mali veľkú radosť.“

Ocon
si myslí, že môže byť prínosom pre Renault v snahe preniknúť medzi najlepšie tri tímy. Francúzsky pilot vo francúzskom tíme určite pomôže aj marketingu okolo šéfa Cyrila Abiteboula.

„Prinášam do tímu čerstvý vzduch a myslím, že vďaka skúsenostiam, ktoré mám, prinesiem mnoho. Spolu vydáme zo seba to najlepšie, aby sme dotiahli tímy pred sebou,“ povedal Ocon.

Francúz priznal, že očakáva ťažký rok 2020, keďže v tejto sezóne nemal s okruhovým pretekaním príliš mnoho kontaktu a pozná len hodiny a hodiny jazdenia na simulátore.

„Nie je to ako na skutočnej trati,“ povedal. „Čakajú nás aj predsezónne testy, ale tie budú teraz o dva dni kratšie, čo nie je vôbec dobré, pretože som nepilotoval už poriadne dlho. Bude to však stačiť, aby som sa pripravil na Melbourne.“

A aké sú teda jeho ambície s Renaultom? Tento tím je ďaleko za svojimi vyhláseniami i očakávaniami. Čelí stále väčšiemu tlaku a s rozpočtom i kapacitou, ktorú má k dispozícii mala francúzska automobilka bojovať o pódiá.

„V priebehu testov všetko poriadne vyskúšame, počas prvého víkendu zistíme, kde sme a potom sa uvidí. Cieľom je potrápiť najlepšie tri tímy, teraz tam však ešte nie sme,“ povedal Ocon.

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk