F1.sk F1.sk

Ako Mattia Binotto vo vysielačke Charlesovi Leclercovi odpustil
zdroj: TASR

Ako Mattia Binotto vo vysielačke Charlesovi Leclercovi odpustil

Ferrari kvalifikácia v Monze nevyšla, aj to aj napriek tomu, že Charles Leclerc získal pole position. Takto si ale priebeh Q3 v Scuderii nenaplánovali a zdá sa, že bossovia „červených“ spokojní neboli. Zlým mužom bol po sobote sám víťaz kvalifikácie.

Tretiu časť kvalifikácie v Monze netreba nijak zvlášť pripomínať. Všetci na okruhu i pred televíznymi obrazovkami to videli. Jedna interná epizódka sa odohrala aj vo Ferrari. Pri prvom pokuse v Q3 bol Charles Leclerc mužom vzadu a Sebastian Vettel mu poskytol clonu. Podľa plánu si to v druhom pokuse mali vymeniť, Monačan však zaváhal a jeho tímový kolega z toho rozhodne nadšený nebol.

„Bol som na rade, aby som dostal hák. V Q3 som to bol ja, ktorý ťahal prvý, pri druhom pokuse to malo byť naopak. Čakali sme však príliš dlho. Nie som z toho nadšený,“ povedal v sobotu Sebastian Vettel.

Sky Sports ten istý večer informovalo o tom, že si Mattia Binotto predvolal Leclerca „na koberček“, a to presne kvôli tomuto kvalifikačnému nezdaru. A nakoniec sa zdá, že v britskej televízii divákov nijako nezavádzali. Po preťatí cieľovej pásky sa Monačanovi do vysielačky ozval sám Binotto a svojmu pilotovi niečo povedal v taliančine.

„Sei perdonato,“ povedal boss Ferrari, čo v preklade znamená: je ti odpustené. „To je v taliančine, čokoľvek, čo sa stalo v posledných dňoch, a čo sme si povedali – niečo, čo zároveň ostane medzi nami troma,“ vysvetlil Binotto.

„Bol to spôsob, ako mu povedať, že sme spokojní s prácou, ktorú odviedol,“ dodal.

Švajčiarsky rodák dostal otázku, aký mala táto situácia celkový dopad na tím. Podľa Binotta je celá situácia už uzavretá a v Scuderii sa pohli ďalej. „Nebude to mať žiadny dopad. Hlavne, je to niečo, čo sme si vydiskutovali interne, aj keď tam môžu byť odlišné názory. V kvalifikácii to bola to určite zvláštna situácia pre všetkých zúčastnených.“

„Myslím, že dôležitejšie je to, čo povedal Seb, otočme list a pozerajme sa dopredu. Títo chlapci sú naozaj skvelí a môžem sa na nich spoľahnúť. Takže som si istý, že to nebude mať žiadny dopad.“

„To ale neznamená, že sa to nemôže stať znovu, pretože nikdy neviete. Dôležité je si z toho vziať ponaučenie,“ uzavrel Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk