F1.sk F1.sk

Bottas si nemyslí, že mohol Leclerca predbehnúť, pneumatiky odchádzali aj jemu
zdroj: Mercedes-AMG F1 twitter

Bottas si nemyslí, že mohol Leclerca predbehnúť, pneumatiky odchádzali aj jemu

Lewis Hamilton si v súboji s Charlesom Leclercom zničil svoje stredne tvrdé pneumatiky. K slovu sa však dostal jeho tímový kolega Valtteri Bottas, ktorý bol na rovnakej sade, ale o poznanie mladšej. Ani on však neuspel.

Fínsky pilot musel dvojicu na čele stíhať, pretože na opotrebovaných mäkkých pneumatikách jazdil o osem kôl dlhšie, čím sa rozdiel medzi ním a duom na čele zvýšil. Na druhú stranu na trať sa vrátil s osem kôl čerstvejšími pneumatikami, než Lewis Hamilton. Bottasovi sa však podarilo k Leclercovi „len“ priblížiť a na rozhodujúci útok už nemal dosť síl.

„Na začiatku prvého stintu som mal vyše päťsekundovú stratu, ktorú som musel dohnať. To znamená, že sa nemôžete len voziť dookola, aby ste znížil stratu. Iste, mohli by ste ukázať lepší manažment pneumatík, ak som ale chcel preteky vyhrať, musel som tlačiť,“ povedal Bottas.

„Posledné štyri kolá som cítil, že začínam mať so stredne tvrdými pneumatikami problémy. To moju situáciu ešte sťažilo a keď som sa dostatočne priblížil, prebrzdil som ich,“ povedal Bottas.

„Myslím, že Lewis mal podobné problémy. Raz musel vziať šikanu rovno, vtedy som ho predbehol.“

„Podľa našich prepočtov, aby ste mali reálnu šancu niekoho predbehnúť, musíte byť v pretekovom tempe rýchlejší o sekundu na kolo. Mojim maximom bolo päť desatín, kým som sa konečne Charlesovi priblížil. Skúšal som všetko, no dnes to bolo mimo môj dosah,“ uzavrel Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk