F1.sk F1.sk

Partnerstvo medzi Haasom a Rich Energy definitívne končí
zdroj: Haas

Partnerstvo medzi Haasom a Rich Energy definitívne končí

Americký tím Haas v pondelok prostredníctvom sociálnych sietí oficiálne potvrdil, že s okamžitou platnosťou vypovedal kontrakt s titulným sponzorom, výrobcom energetických nápojov Rich Energy.

Dlhé týždne nebol osud partnerstva Haasu a Rich Energy jasný. Zmluvu sa sprvu pokúšal vypovedať britský výrobca energetických nápojov. Firma si ale prešla personálnou krízou a do dnešného dňa nie je známe, kto vlastne spoločnosť v tomto momente kontroluje. Zdá sa však, že snaha akcionárov vytlačiť z Rich Energy jej zakladateľa Williama Storeyho stroskotala.

Definitíva mala padnúť v priebehu letnej prestávky, boss Haasu Günther Steiner napokon termín „preložil“ o niekoľko týždňov neskôr. Dozvieme sa to vraj do podujatia v Singapure. A tak sa aj stalo. Deň po Veľkej cene Talianska Haas oznámil, že zmluva o sponzorstve bola vypovedaná vzájomnou dohodou.

„Haas F1 Team a Rich Energy sa dohodli na ukončení vzájomného partnerstva v šampionáte FIA Formula 1 s okamžitou platnosťou,“ stojí v oficiálnom stanovisku Haasu.

„Tím Haas a Rich Energy dospeli k záveru, že ukončenie vzájomnej spolupráce je najlepší spôsob, ako sa posunúť vpred. Haas chce poďakovať zaželať len to najlepšie akcionárom Rich Energy.“

Týmto nám vzniká veľmi zaujímavá situácia, keďže americký tím odel svoj tohtoročný VF-19 do čierno-zlatého šatu, čo sú farby spoločnosti Rich Energy. Výrobca energetických nápojov je tiež na oficiálnom tímovom oblečení i jeho logu. Je preto vysoko pravdepodobné, že do Singapuru prinesie Haas nové lakovanie i nové tímové oblečenie.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk