F1.sk F1.sk

Wolff: Valtteri musí zapracovať na tom, ako dostať z auta úplné maximum
zdroj: Mercedes-AMG F1 twitter

Wolff: Valtteri musí zapracovať na tom, ako dostať z auta úplné maximum

Tím Mercedes v Taliansku siahal po najvyššom stupienku, no hrdinský výkon Charlesa Leclerca i odvážna voľba stratégie napokon znamenala, že sa mohli radovať červené monoposty.

„Vedeli sme, že náš balík v Spa a Monze nebude fungovať optimálne,“ povedal šéf Mercedesu Toto Wolff. „Druhé a tretie miesto je dobrým výsledkom a už predtým som hovoril, že ak by sme takéto umiestnenia dostali, tak by sme ich zrejme brali. Sme však pretekári a toto nie je práve šťastný pocit. Nasledujete auto pred vami, máte otvorené DRS, dlhá rovinka a vy sa nedokážete priblížiť. Je to pocit, že akoby ste nemali v rukách tie správne zbrane.“

„Ferrari a Charlesovi však nechcem nič upierať. Mali najsilnejší balík a uprostred neho razantného mladíka. Musíte im za to udeliť kredit.“

Ferrari sa v Monze rozhodlo pre odvážnu stratégiu, keď na rozdiel od Mercedesu obuli tvrdé pneumatiky, kým „strieborné šípy“ nasadili stredne tvrdé. Podľa mnohých bolo práve toto kľúčovým faktorom, Wolff si to však nemyslí.

„Ráno sme sa o tvrdých pneumatikách bavili, ale napokon sme ich videli len na Charlesovom monoposte. V nedeľných pretekoch bolo napokon teplejšie, ale úprimne, naše tempo na stredne tvrdých pneumatikách bolo oveľa lepšie, než by bolo na tvrdých,“ povedal Wolff.

„Neviem povedať, o koľko rýchlejšie v porovnaní s Charlesom. Keď ale vidíte niekoho zaveseného tak dlho na zadnom krídle súpera, ale neschopného predbiehať len kvôli nedostatku maximálnej rýchlosti, viete, že stredne tvrdé pneumatiky boli lepšie,“ povedal Wolff.

Lewisovi Hamiltonovi
ale gumy začali postupne odchádzať, takže mu pilot Ferrari dokázal odskočiť na rozdiel vyše jednej sekundy. Priblížil sa tak Valtteri Bottas s omnoho čerstvejšími pneumatikami. Fínsky pilot však nedokázal Leclerca dostať pod taký tlak, ako jeho tímový kolega.

„Vyzerá to tak, že Valtteri začína bojovať s autom v momente, keď z neho má dostať úplné maximum,“ povedal Wolff. „Lewis sa v takých prípadoch dokáže dostať bližšie a vytvoriť si pozíciu na útok.“

„Je to niečo, na čom musí Valtteri popracovať, ale na druhú stranu, jeho dnešný výkon bol skvelý. Bol naozaj rýchly, z hľadiska čistého pretekového času možno dokonca najrýchlejší,“ uzavrel Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk