F1.sk F1.sk

Camilleri: Nepáči sa mi, ako ľudia Sebastiana odpisujú
zdroj: TASR

Camilleri: Nepáči sa mi, ako ľudia Sebastiana odpisujú

Jeden sa stal hrdinom, druhý zatracovaným. Charles Leclerc bol tým, ktorý celému Taliansku ukázal pretekárske srdce v ten najsprávnejší moment. Na druhú stranu, Sebastian Vettel bude musieť prehrýzť ďalšiu horkú pilulku. Zvnútra tímu sa však na Sebovu adresu ozývajú slová podpory.

„Chceme pozdvihnúť jeho ducha,“ povedal riaditeľ automobilky Ferrari Louis Camilleri v rozhovore pre televíziu Sky. „Máme vyrovnanú jazdeckú dvojicu. Sezónu sme začali s ním ako s tímovou jednotkou, veci sa ale v priebehu času vyvinuli. Mne sa však rozhodne nepáči, ako sa ľudia pokúšajú Sebastiana odpísať.“

„Je to skvelý pilot a som presvedčený o tom, že sa vráti,“ povedal Camilleri.

Vettel
čelí po ďalšej chybe hrozbe trestu v podobe zákazu štartu. Na svojej licencii má deväť trestných bodov a v nasledujúcich troch podujatiach nesmie urobiť žiadny hrubý exces proti pravidlám. Ďalšie tri body by totiž znamenali zákaz štartu v najbližšej veľkej cene.

Camilleri
však tiež nezabudol pochváliť svojho druhého zverenca, Charlesa Leclerca. Ten čelil náročnej situácii, no enormnému a pretrvávajúcemu tlaku zo strany Mercedesu dokázal odolať.

„Je to samozrejme úžasný pocit. Som veľmi šťastný za celý tím aj za našich fanúšikov. Vyhrať doma po deviatich rokoch je veľmi emotívne a myslím, že je to odmena za množstvo práce, ktorú sme odviedli,“ povedal Camilleri.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk