F1.sk F1.sk

Prečo Vettel a Stroll nedostali rovnaké tresty?
zdroj: FOM/screenshot

Prečo Vettel a Stroll nedostali rovnaké tresty?

Zvláštna, ale veľmi nebezpečná situácia. Sebastian Vettel sa roztočil v Ascariho šikane a skončil na tráve, pokúšal sa vrátiť na trať čo možno najrýchlejšie, vošiel však priamo do cesty Lancovi Strollovi. Ten sa jeho vinou dostal do rovnakej situácie a Nemcovo chybné počínanie ako cez kopirák zopakoval.

Pilot Ferrari pri svojom návrate Strolla trafil, kvôli čomu dostal Kanaďan hodiny a ocitol sa mimo trate. Vo svojej snahe (rovnakej ako v prípade Vettela) dostať sa späť čo možno najrýchlejšie, vošiel priamo do cesty Pierrovi Gaslymu, ktorý mal čo robiť, aby sa vyhol zrážke. Komisári následne veľmi nebezpečné počínanie oboch pilotov „ocenili“ tvrdými, nie však identickými trestami.

Vettel
dostal trest desať sekúnd stop and go, Stroll „len“ trest prejazdu boxovou uličkou.

„V Sebastianovom prípade to bolo za nebezpečné vrátenie na trať z jednej časti, no takisto za spôsobenie kolízie, čo bola tá druhá časť,“ vysvetlil riaditeľ pretekov Michael Masi.

„Zatiaľ čo u Lanca s Pierrom to bolo len nebezpečné vrátenie na trať. To je rozdiel medzi týmito dvoma trestami.“

Obaja piloti sa po pretekoch vyjadrili, že kvôli opierke hlavy nemohli vidieť, či sa niekto blíži alebo nie. Masi však niečo také absolútne odmieta. Ak si jazdec nie je istý tým, či sa niekto blíži alebo nie, neexistuje žiadne ospravedlnenie pre takéto konanie. Pilot sa musí stopercentne presvedčiť o tom, že sa na trať môže bezpečne vrátiť.

„Ak si nie ste istý, treba byť opatrný. To je to najdôležitejšie,“ povedal Masi.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk