F1.sk F1.sk

Binotto o Leclercovi: Pod tlakom je ešte silnejší
zdroj: TASR

Binotto o Leclercovi: Pod tlakom je ešte silnejší

Ferrari si svoju „domácu úlohu“ splnilo. V Belgicku i Taliansku bola Scuderia hlavným favoritom a pod enormným tlakom dokázali „červení“ dvakrát zvíťaziť. Vďačiť za to môžu najmä Charlesovi Leclercovi, ktorý si s ním dokázal poradiť veľmi dobre.

„Bol to pre nás skvelý týždeň, takisto víťazstvo v Spa. Po ťažkom začiatku sezóny sme dokázali vyhrať tu v Monze pre našich fanúšikov. Som naozaj veľmi šťastný,“ povedal šéf Scuderie Mattia Binotto po pretekoch televízii Sky Sports.

Martin Brundle
sa bossa Ferrari ihneď opýtal na Charlesa Leclerca. Ten dokázal odolať tlaku pred týždňom v Belgicku, no v Taliansku posunul slovné spojenie „odolať tlaku“ na ďalšiu úroveň. Ako dokáže zostať taký pokojný v tak mladom veku?

„Keď je pod tlakom, tak je ešte silnejší. Jazdil naozaj veľmi dobre, po letnej prestávke jazdí skrátka fantasticky. Dnes sme videli, ako dokáže brániť svoju pozíciu, urobil len malé chyby,“ povedal Binotto. „Patrí to ale celému tímu, mali sme dobrú stratégiu, nasadili sme tvrdé pneumatiky, čo bolo správne rozhodnutie.“

Netreba zabudnúť zložiť poklonu aj mechanikom tímu. Tým sa podarilo „vybaviť“ Leclerca za 2,3 sekundy, čo je veľmi slušný výkon. Pri pohľade na to, aký tesný bol výjazd z boxov môžeme povedať, že ak by im to trvalo hoci aj o sekundu dlhšie, Leclerc by svoju pozíciu mohol stratiť.

Mercedes v priebehu zastávky v boxoch nasadil stredne tvrdé pneumatiky, Ferrari siahlo po tvrdých, ktoré v tréningoch prakticky nevyskúšali. Odvážny ťah sa ale vyplatil.

„Vedeli sme, že zadné pneumatiky budú kritické. Na konci prvého stintu sme na tom s nimi neboli dobre. Najlepší spôsob ako sa tomu vyhnúť bolo nasadiť tvrdé zmesi. Vedeli sme, že na rovinkách dokážeme svoju pozíciu brániť, potrebovali sme však mať dobré tempo na konci pretekov. Bolo to ťažké, ale správne rozhodnutie,“ povedal Binotto.

Zhrnuté a podčiarknuté, výborná práca Leclerca, výborná práca mechanikov, výborná stratégia. Výkon Sebastiana Vettela si však rozhodne pochvalu nevyslúži.

„Ešte som sa ním o tom nerozprával, myslím, že práve dáva rozhovory. Uvidím ho neskôr. Je to naozaj škoda, znižoval svoju stratu na Bottasa a približoval sa. Tiež mohol mať dnes dobré preteky,“ povedal Binotto.

Je pravda, že chyba Sebastiana Vettela má ešte inú perspektívu. Ferrari kvôli tomu stratilo prinajmenšom dvanásť bodov. Ich náskok na Red Bull na druhom mieste pohára konštruktérov síce v posledných dvoch týždňoch narástol na 85 bodov, no v Scuderii nemajú druhé miesto zďaleka isté.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk