F1.sk F1.sk

Wolff má pocit, že Leclercova obrana bola "možno až cez čiaru"
zdroj: TASR

Wolff má pocit, že Leclercova obrana bola "možno až cez čiaru"

Obrana Charlesa Leclerca pred Lewisom Hamiltonom bola dosť na hrane. Komisári mu ukázali čierno-bielu vlajku, ale podľa Hamiltona to mohlo byť aj päť trestných sekúnd. A podľa Tota Wolffa tiež.

"Komisári sú vo veľmi ťažkej situácii. Musia robiť správne rozhodnutia, ale ono to nie je vždy také jednoznačné," povedal športový šéf Mercedesu. "Viem, že všetci chcete o niečo korenistejšie súboje a práve som Martinovi Brundlovi (v rozhovore pre Sky Sports) povedal, že mám dosť svojich problémov a nechcem riešiť aj problémy riaditeľa pretekov Michaela Masiho."

"Boli to veľmi tvrdé súboje, možno boli až cez čiaru. Lewis podľa mňa zohral hlavnú rolu v tom, že z toho nebol žiadny incident. Ale napokon: Čo s tým spravíte? Dáte v Monze vedúcemu jazdcovi Ferrari päť trestných sekúnd? To neprichádza do úvahy, pretože potom by sme na odchode odtiaľto potrebovali policajnú eskortu."

Wolff si okrem toho myslí, že belgické použitie čierno-bielej vlajky (dostal ju Pierre Gasly, pozn. red.) nebolo práve šťastné. Masi a spol. ju vytiahli z archívu a jazdci začínajú mať pocit, že jeden prehrešok si jednoducho môžu dovoliť.

"Uvidíme viac dotykov áut, bude to častejšie. Podľa mňa to dospeje k tomu, že všetko opäť skončí nejakou kolíziou a potom sa vrátime späť. Taký je modus operandi. Do toho okamihu ich asi necháme pretekať sa," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk