F1.sk F1.sk

Verstappen verí, že mohol držať krok s čelom pretekov
zdroj: TASR

Verstappen verí, že mohol držať krok s čelom pretekov

Max Verstappen vyštartoval do Veľkej ceny Talianska z posledného miesta. Z jeho palubných záberov bolo zrejmé, že chcel prvú zákrutu hlavne „prežiť“ a nikam sa netlačil. Ani to napokon nestačilo, Holanďan si poškodil predné krídlo o monopost Sergia Péreza a musel ísť do boxov hneď v prvom kole.

„Nebrzdil som neskoro, len som išiel, išiel... zrazu akoby všetci zastavili. Snažil som sa tomu vyhnúť, ale aj tak som sa škrtol o Sergia. Myslím, že som sa dotkol jeho zadného kolesa,“ povedal po pretekoch Max Verstappen, ktorý sa napriek všetkému dokázal ešte vrátiť na body a skončil ôsmy.

Napriek tomu na tom mohol byť ešte o čosi lepšie. Myslí si, že mu veľmi uškodil virtuálny safety car, kvôli zle pripevnenému kolesu Carlosa Sainza. To mnohí súperi využili a pri svojej zastávke stratili omnoho menej času.

„Tempo bolo dobré, predbehol som množstvo áut, no potom som sa zasekol za Sergiom. Mali fantastickú maximálku, nemal som šancu dostať sa cez neho,“ povedal Pérez. „Ďalšia smola prišla počas fázy virtuálneho safety caru. Takýmto spôsobom ma predbehli dvaja alebo traja súperi.“

„V pretekoch akoby všetko hralo proti nám. Štartovať zozadu niekedy funguje brilantne, ako vlani v Austine, no nemôžete očakávať, že to tak bude vždy,“ povedal Verstappen, ktorý verí, že jeho tempo bolo porovnateľné s čelom pretekov.

„Mohol by som sa s nimi držať. Porovnával som si časy na kolo a nestrácal som tak veľa. Ale samozrejme, keď uviaznete v premávke, tak strácate čas. Je to ale sľubný výsledok, keďže na trati ako je táto sme nemali byť veľmi konkurencieschopní,“ povedal Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk