F1.sk F1.sk

Stroll nechápe prečo Vettel dostal prísnejší trest
zdroj: TASR

Stroll nechápe prečo Vettel dostal prísnejší trest

Sebastian Vettel a Lance Stroll sa krátko po štarte VC Talianska previnili rovnakým prehreškom. Obaja vstúpili na trať tak, že trafili jedného zo súperov a bolo to mimoriadne nebezpečné.

Komisári napokon rozhodli zvláštne: Vettel dostal desaťsekundový trest stop/go, Stroll však len prejazd boxovou uličkou. "Ja si myslím, že obaja sme mali dostať rovnaký trest," skonštatoval Lance Stroll. "Obaja sme mali mať prejazd boxovou uličkou. Neviem, prečo to tak nebolo."

"Osobne si myslím, že takto to vôbec nebolo fér. Spravil totiž presne to isté, čo ja," pripomínal Kanaďan, ktorý okrem toho dostal dva trestné body. Vettel si ich pripísal tri.

Pretekár Racing Pointu ďalej vysvetľoval, ako tú udalosť s Vettelom vlastne videl: "Keď sa vracal na trať, tak v zásade zablokoval okruh. Pokúšal som sa vyhnúť mu, ale dotkol sa ma. Trafil moje pravé zadné koleso, kvôli čomu ma následne otočilo."

"Ja som sa potom snažil vrátiť na trať, ale doprava som vôbec nevidel. Netušil som, či niekto ide. V desiatej zákrute som sa ocitol uprostred okruhu a pokúšal som sa všetkým zmiznúť z cesty. Bolo to niečo podobné, ako u Seba," dodal Lance Stroll.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk