F1.sk F1.sk

Gasly začal po havárii Peroniho v F3 uznávať svätožiaru
zdroj: Toro Rosso twitter

Gasly začal po havárii Peroniho v F3 uznávať svätožiaru

Milovaný i nenávidený. Takto by sme mohli definovať ochranný systém Halo, ktorý od minulého roka chráni hlavy už aj jazdcov F1. Na okruhu v Spa pred rokom zrejme zachránil život Charlesovi Leclercovi, rovnako včera tiež Alexovi Peronimu z F3. Žiaľ pred týždňom nezabránil smrti Anthoinovi Hubertovi. Aj preto sa o svätožiare vedie množstvo diskusií v odborných kruhoch i medzi fanúšikmi.

Pierre Gasly si myslí, že práve Halo bolo jedným z faktorov, ktoré včera zachránili Alexa Peroniho. Pripomeňme, že jazdec Toro Rosso bol kedysi voči ochrannému systému skeptický. 

„Musím povedať, že som nikdy nebol fanúšikom svätožiary,“ priznal sa v rozhovore pre RaceFans. „Pri pohľade na nehodu Alexa si však myslím, že ho svätožiara ochránila. Nikdy nebudeme vedieť čo by sa stalo, keby to tam nemal, ale radšej si to ani nepredstavujme,“ dodal. 

Pri havárii utrpel Peroni zlomeninu stavca a otras mozgu. Zo zranení sa lieči v nemocnici San Gerardo. „Videl som veľkú haváriu a bolo to skutočne šokujúce,“ opísal pocity Gasly.

„Nevidel som začiatok toho celého, iba moment, keď už bol vo vzduchu. Až neskôr mi chlapci vysvetlili, čo sa stalo. Je to šialené. Vždy je hrozné vidieť také obrázky a som rád, že je Peroni v poriadku,“ neskrýval úľavu Gasly.

Francúz pripomenul, že takéto nehody by sa stávať nemali. Peroniho monopost bol vyhodený do vzduchu po tom, čo pri výjazde z Parabolicy trafil obrubník. „Existuje niekoľko takých obrubníkov, máme ich aj na iných tratiach. Dúfam, že sa tým budú kompetentní zaoberať, aby sa to už nikdy nestalo,“ uzavrel  Gasly.

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk