F1.sk F1.sk

Bottas: Mercedes mal na to, aby v kvalifikácii porazil Ferrari
zdroj: TASR

Bottas: Mercedes mal na to, aby v kvalifikácii porazil Ferrari

Valtteri Bottas sa domnieva, že Mercedes mal šancu na to, aby porazil Ferrari v boji o pole position počas kvalifikácie na Veľkú cenu Talianska.

Fínsky jazdec si myslí, že za jeho neúspechom nestojí len incident, ktorý sa odohral v posledných minútach záverečnej časti kvalifikácie, keď sa až sedem jazdcov nezmestilo do limitu pre vstup do meraného kola. Bottas spolu s kolegami tak nemohli naplno zabojovať o čo najlepší výsledok. 

„Tento incident, ale tiež havária Kimiho v Parabolice, ovplyvnili priebeh tretej časti kvalifikácie,“ povedal Bottas. Dodal, že pri nehode jazdca Alfy Romeo bol dostatočne ďaleko za ním, ale žlté vlajky ho prinútili spomaliť, rovnako ako aj jeho tímového kolegu. Obaja tým prišli o možné prvenstvo. 

Svedčia o tom aj údaje Mercedesu, ktoré ukazujú, že Bottas prišiel kvôli nehode o dve desatiny, to znamená, že nebyť toho, získal by pole position.

„Je nepríjemné keď viete, že ste mohli byť prví, ale na druhej strane to mohlo dopadnúť aj oveľa horšie,“ upokojoval situáciu Fín, ktorý bol rád, že mu jeho čas komisári vôbec uznali.

Na otázku, či má pocit, že F1 musí po spomínaných udalostiach uvažovať aj o zmene kvalifikačného formátu, Bottas odpovedal: „Posledné dve trate ukázali, aká špecifická situácia tu môže nastať. V Spa a v Monze sa najlepšie časy dajú získať jazdou za iným autom, ale nie je to tak všade.“

„V ďalších pretekoch to tak určite nebude. Tam sa každý pokúsi nájsť jasnú medzeru,“ uzavrel Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac