F1.sk F1.sk

Russella prítomnosť nákladiaka na trati nepotešila: Teraz nemôžete hovoriť, že sa nemohlo nič stať
zdroj: FOM/screenshot

Russella prítomnosť nákladiaka na trati nepotešila: Teraz nemôžete hovoriť, že sa nemohlo nič stať

Včera v priebehu prvého tréningu vyletel z trate Sergio Pérez a rozbil svoje auto o múr. Riaditeľstvo pretekov následne vyvesilo červené vlajky a maršali sa vydali zničený monopost odpratať s pomocou nákladného auta s plošnou. Problém bol v tom, že na trati sa v klzkých podmienkach ešte stále nachádzali niektorí piloti.

Jedným z nich bol aj George Russell, ktorý prechádzal Ascariho šikanou presne v momente, keď trať križovalo nákladné auto so žeriavom smerujúce k rozbitému auto Sergia Péreza. To mladého Brita rozhodne nepotešilo.

„Čo to robia? Pošlú ten nákladiak keď sme my stále na trati? To je absolútne neprijateľné, najmä v týchto podmienkach,“ sťažoval sa hneď inžinierovi do vysielačky.

„Vo svetle posledných tragických udalostí si nemôžete myslieť nič hlúpe v štýle, veď sa nemohlo nič stať,“ povedal novinárom Russell. „Bez ohľadu na to, či máme červené vlajky alebo virtuálny safety car, niečo také sa môže stať kedykoľvek. Lewis havaroval vo fáze VSC v Nemecku. Nepotrebujeme zbytočne riskovať.“

Trochu to pripomenulo tragické okolnosti smrti Julesa Bianchiho. Pravidlá však hovoria, že odpratávanie havarovaného vozidla môže začať vtedy, keď to riaditeľstvo pretekov považuje za bezpečné. To znamená, že sa s tým môže začať aj hneď po vyvesení červených vlajok, nakoľko tie nariaďujú pilotom „okamžite znížiť rýchlosť a pokračovať k pitlane“. Pričom to „zníženie rýchlosti“ riaditeľstvo pretekov monitoruje.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk