F1.sk F1.sk

Correov stav sa náhle zhoršil, došlo k zlyhaniu dýchacích ciest
zdroj:

Correov stav sa náhle zhoršil, došlo k zlyhaniu dýchacích ciest

Pilot Formuly 2 Juan Manuel Correa pokračuje vo svojom ťažkom boji s následkami zranení, ktoré utrpel pri nehode minulý týždeň v belgickom Spa. V noci z piatka na sobotu vydala rodina stanovisko k zdravotnému stavu amerického mladíka. Žiaľ, nie sú to dobré správy.

Juan Manuel zvládol veľmi náročnú operáciu nôh, ktorú podstúpil krátko po nehode. Obe jeho končatiny dokázali lekári zachrániť a z nemocničného lôžka vychádzali optimistické správy. Tento týždeň bol mladý Američan prevezený do Británie na špecializovanú kliniku, kde stále bojuje s následkami nehody.

„V prvom rade chceme v mene nášho syna poďakovať všetkým, či už ľuďom z komunity motoršportu alebo mimo nej, za nádherné priania skorého uzdravenia pre nášho syna. Sme si istí, že Juan Manuel si všetky prečíta, akonáhle sa bude môcť vrátiť na sociálne siete,“ stojí v oficiálnom stanovisku rodiny podpísanom rodičmi Juanom Carlosom a Mariou.

„Chceme vás informovať o jeho stave i zraneniach. Postupom času sa objavili nové komplikácie, ktoré sú dôsledkom obrovskej sobotnej nehody. Po príchode do Londýna bol Juanovi Manuelovi diagnostikovaný akútny respiračný distress syndróm. Takéto zranenie je po nehodách, ako bola táto, považované za bežné. Žiaľ, u Juana Manuela bolo jeho dôsledkom akútne zlyhanie dýchacích ciest,“ stojí v stanovisku.

„Juan Manuel sa teraz nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti, ktorá sa špecializuje na respiračné zranenia. V tomto momente je v umelom spánku s podporou ECMO (mimotelová membránová oxygencia, inak povedané, mladý pilot dýcha len s pomocou prístrojov). Juan Manuel je v kritickom, ale stabilizovanom stave,“ píše sa v stanovisku.

„Sme presvedčení, že náš syn nás ako vždy prekvapí svojou obrovskou bojovnosťou a plne sa uzdraví. V tejto chvíli žiadame o rešpektovanie nášho súkromia. Ako rodina sa musíme spojiť a byť s Juanom Manuelom.“

„Maria a ja by sme touto cestou chceli vyjadriť úprimnú sústrasť rodine Hubertovcov za ich stratu. Naše srdcia sú zlomené a vieme si predstaviť bolesť, ktorou si rodina prechádza,“ stojí na konci stanoviska podpísaného Correovými rodičmi.

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk