F1.sk F1.sk

Grosjean: Formula E ako plán C do ďalšej kariéry
zdroj: Haas

Grosjean: Formula E ako plán C do ďalšej kariéry

Nico Hülkenberg je horúcim kandidátom na sedačku Romaina Grosjeana v tíme Haas. Rodák z Ženevy už začína tušiť, že preňho miesto v F1 nezostane. Preto sa rozhliada po iných možnostiach.

Svet motoršportu je našťastie veľký a pilot s takými skúsenosťami, aké má Romain, bez práce určite dlho neostane. Tradičným odbytiskom pre jazdcov opúšťajúcich Formulu 1 je Formula E. Tam začína nová sezóna už o pár mesiacov a voľných sedačiek je stále habadej. Voľné miesta má napríklad ambiciózny Jaguar.

„Nie nie, ponuku od Jaguaru som nedostal,“ povedal Grosjean. „Formula E by však mohla byť súťaž, ktorá by stála za zváženie v mojej budúcej kariére. Je to šampionát, kde môžete vyhrať, čo sa vo Formule 1 nedá, pokým nesedíte vo Ferrari alebo Mercedese.“

„Nemusí to pre mňa byť priamo plán B, ale mohla by to byť možnosť C. B-možnosť by mohla byť niečo iné,“ povedal Grosjean tajomne.

Rozlúštiť z toho môžeme to, že „plán A“ bude zrejme zotrvanie vo Formule 1 a Romain už skôr vylúčil presun do americkej série IndyCar, keďže sa chce vyhnúť oválom. Čo by teda mohol byť ten plán B? Najlogickejšou odpoveďou je šampionát vytrvalostných pretekov, ale ktovie.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk