F1.sk F1.sk

Verstappen v kvalifikácii nečaká zázraky, v nedeľu by to však mohlo vyjsť
zdroj: TASR

Verstappen v kvalifikácii nečaká zázraky, v nedeľu by to však mohlo vyjsť

Max Verstappen bol v druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Talianska piaty najrýchlejší. Niečo takéto sa aj čakalo; Ferrari a Mercedes majú rýchlejšie stroje, takže de facto môže byť spokojný a čakať na príležitosť, ktorá zvyčajne príde v pretekoch.

"Mali sme dobrý deň, a to aj napriek tomu, že podmienky boli náročné," uviedol Verstappen. "To, čo sme odviedli, však bolo pozitívne a auto fungovalo ozaj dobre. Nie je to náš najlepší okruh a vzhľadom na to tu nevyzeráme zle. Na rovinkách nám síce chýba rýchlosť, ale auto je dobre ovládateľné a dobré boli aj naše dlhé jazdy."

Verstappen bol napokon o 372 tisícin sekundy pomalší ako Charles Leclerc, ale za Valtterim Bottasom zaostal len o tri tisícinky. Celkovo z neho aj preto cítiť optimizmus.

"V kvalifikácii nebudem bojovať o najlepšie pozície, takže som sa príliš nekoncentroval na naháňačku za najlepšími časmi. Pri dlhej jazde auto fungovalo dobre aj napriek tomu, že naša rýchlosť na rovinkách nie je práve najlepšia."

Holanďan dostal k dispozícii nový motor z dielne Hondy. "Určite je to dobrý pokrok. Ťažko povedať, koľko k dobru nám prinesie, ale cítiť jeho výkon a správa sa dobre."

"A či bude pršať? V daždi mám vždy lepšiu šancu dostať sa dopredu, takže pri stíhacej jazde je mokro vždy lepšie. Ale aj keď ostane sucho, tak vzhľadom na dnes predvedené tempo na tom nebudeme zle," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk