F1.sk F1.sk

Binotto si nemyslí, že Ferrari zvládne vyriešiť svoje problémy ešte v tejto sezóne
zdroj: Ferrari

Binotto si nemyslí, že Ferrari zvládne vyriešiť svoje problémy ešte v tejto sezóne

Ferrari nezastihla táto sezóna práve v najlepšej forme. Koncepcia tohtoročného SF90 si nepotykala s novou generáciou pneumatík Pirelli, a to znamená, že monopost trpí fatálnym nedostatkom prítlaku. Ferrari pracuje na riešeniach, tie ale prichádzajú pomaly.

„Keď prídeme na okruhy, kde je veľa zákrut alebo kde je potrebný maximálny prítlak, ukazujeme našu veľkú slabinu,“ povedal boss Ferrari Mattia Binotto.

Riešenie tohto problému chce čas, veľa času. Ferrari ho rieši prakticky už od prvých podujatí sezóny. Prichádza s menšími úpravami, aby postupne pracovalo na odstránení svojich problémov s prítlakom. Binotto si však nemyslí, že sa Scuderia dokáže úplne priblížiť ešte v tejto sezóne. Uviedol však, že pokrok dosiahnutý v tomto roku sa prenesie aj do ročníka 2020.

„Vyriešime naše nedostatky do konca tejto sezóny? Nemyslím si, pretože rozdiel v danej oblasti je príliš veľký. Môžeme však našu situáciu zlepšiť? Rozhodne, na riešení pracujeme,“ povedal Binotto, ktorý si vzápätí položil ďalšiu otázku.

„Nedávame do riešenia tejto situácie až priveľa úsilia? Nemali by sme sa sústrediť radšej na budúci rok? Keďže technické pravidlá zostávajú stabilné, veríme, že všetko, čo urobíme v tejto sezóne nám pomôže aj v tej budúcej.“

„Áno, medzera tam je. Veríme, že ju môžeme dohnať,“ povedal Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk