F1.sk F1.sk

V druhom talianskom tréningu najrýchlejší Leclerc, Hamilton tesne za ním
zdroj: Scuderia Ferrari

V druhom talianskom tréningu najrýchlejší Leclerc, Hamilton tesne za ním

Druhý tréning pred Veľkou cenou Talianska priniesol premenlivé počasie. Chvíľu bolo sucho, chvíľu pršalo. Najrýchlejší čas napokon dosiahol zástupca Ferrari Charles Leclerc, ale Lewis Hamilton z Mercedesu bol pomalší iba o 68 tisícin sekundy.

Všeobecne sa predpokladalo, že Ferrari by v Taliansku mohlo byť najrýchlejšie. Dlhé rovinky a povaha okruhu jeho autu vyhovujú, ibaže na slabší prítlak tentoraz stavili aj konkurenti a ktovie, možno budú ich balíky fungovať podobne, prípadne ešte lepšie. 

Očakáva sa, že Scuderia by vďaka kvalifikačnému motorovému režimu mohla ovládnuť sobotu, avšak v nedeľu sú Mercedes a Red Bull tradične silnejší. Naznačili to aj dnešné nácviky dlhých jázd. V kvalifikácii bude okrem toho rozhodovať aj ideálne načasovanie jazdy vo vzduchovom vaku. Bude to pútavé sledovanie.

Tretí najrýchlejší bol Sebastian Vettel (Ferrari), štvrté miesto obsadil Valtteri Bottas (Mercedes) a piate Max Verstappen (Red Bull), za ktorým skončil jeho kolega Alex Albon. Siedme a desiate miesto patrilo vďaka Pierrovi Gaslymu a Daniilovi Kvjatovi Toro Rosso, ôsmy skončil Romain Grosjean z Haasu a deviaty Daniel Ricciardo z Renaultu.

Celkovo to bude zaujímavý víkend sprevádzaný premenlivým počasím; v sobotu by malo byť pekne slnečno, v nedeľu sa očakáva dážď. Viacerých jazdcov okrem toho čakajú tresty za nepovolené výmeny motorových súčiastok: už teraz vieme o Maxovi Verstappenovi, Pierrovi Gaslym a Landovi Norrisovi.

Tretí tréning sa uskutoční v sobotu o 12:00, kvalifikácia začne o 15:00.

Výsledky:

výsledky 2. tréningu pred VC Talianska 2019
f1.com


V Monze aktuálne prebiehajú simulácie dlhých jázd. Najlepšie vyzerá Mercedes, za ktorým nasleduje Red Bull. Ferrari bude najsilnejšie asi v kvalifikácii, v nedeľu však sotva.

Charles Leclerc hlási, že prší a nebude príliš riskovať. Trať je však v zásade suchá, pretože Hamilton sa mu priblížil na 68 tisícin sekundy.

Infografika: Aktuálne najlepšie sektorové časy.

ČERVENÉ VLAJKY: Tréning je prerušený. Kedy bude reštartovaný, netušíme, ale maršáli potrebujú odpratať štrk z asfaltu.

Lando Norris má problém s "malým únikom oleja". McLaren na tom pracuje.

Max Verstappen dostal informáciu, že dážď príde o 15 až 20 minút.

Fanúšikovia sú poriadne hluční pri každom prejazde červeného monopostu.

Infografika: Takto vyzerajú aktuálne poveternostné podmienky na začiatku druhého tréningu.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk