F1.sk F1.sk

V prvom tréningu vládli prechodné podmienky, najrýchlejší Leclerc
zdroj: TASR

V prvom tréningu vládli prechodné podmienky, najrýchlejší Leclerc

Výsledky prvého tréningu pred Veľkou cenou Talianska nám o rýchlosti jednotlivých áut nič nenapovedali. V prvej polovici dopoludňajšieho programu bolo mokro, no trať postupne osychala. Necelých desať minút pred koncom tak vyšli niektoré tímy na trať so suchými pneumatikami. Najrýchlejší čas zajazdil Charles Leclerc.

Prvý taliansky tréning sprevádzali prechodné podmienky. Od úvodu bolo na trati naozaj veľa vody. Tímy vo veľkej väčšine obuli mokré pneumatiky. Až postupne sa k slovu dostali intermediálky. Na podmienky a možno aj na studené gumy doplatil Kimi Räikkönen, ktorý v zákrute Parabolica vyletel do štrku a trafil bariéru. Riaditeľstvo pretekov vyvesilo červené vlajky.

Krátko po zelenej havaroval aj Sergio Pérez, ktorý svoje auto taktiež rozbil a k slovu sa po druhýkrát dostali červené vlajky.

Tréning potom pokračoval relatívne v plynulom tempe. Zvláštny okamih, taktiež s červenými vlajkami, postretol Pierra Gaslyho, ktorý v prvej zákrute zostal visieť na obrubníku. Podarilo sa mu však vyslobodiť a v tréningu pokračoval.

Jednotlivé tímy len veľmi neochotne vychádzali na trať, no s osychajúcou traťou sa zvyšovala aj premávka. V závere sme boli svedkami šprintu o najrýchlejší čas. Ten napokon zajazdil Charles Leclerc, ktorý na druhé a tretie miesto zosunul pilotov McLarenu.

Trať rýchlo osychá a časy sú rýchlejšie a rýchlejšie. Tak komu sa podarí najlepšie kolo?

Suché gumy obul i Lando Norris a hneď sa nevošiel do prvej zákruty.

Časy však nie sú rýchle, Leclerc i Vettel veľa kĺžu a radšej idú opatrným tempom.

K slovu sa nám dostávajú suché pneumatiky´. Nasadilo ich Ferrari.

Do čela idú piloti Mercedesu. Výlety v prvej zákrute neustávajú.

Trať sa zdá na niektorých miestach suchá, tímy však neriskujú a pokračujú s intermediálkami. Najmä na konci cieľovej rovinky je zdá sa ešte veľa vody. Na trati konečne aj Mercedes.

Časy sa nám zlepšujú, do čela sa dostal Charles Leclerc.

Brzdenie do prvej zákruty spôsobuje stále problémy. Na suché pneumatiky ešte neprezul nikto.

Pierre Gasly sa roztočil v prvej zákrute a zvláštnym spôsobom sa zasekol na obrubníku. Napokon sa mu podarilo vyslobodiť. Zaviali síce červené vlajky, ale zdá sa, že nebudú potrebné.

Pierre Gasly sa roztočil v prvej zákrute a zvláštnym spôsobom sa zasekol na obrubníku. Napokon sa mu podarilo vyslobodiť. Zaviali síce červené vlajky, ale zdá sa, že nebudú potrebné.

Alex Albon hlási, že trať osychá. Možno čoskoro uvidíme aj suché pneumatiky.

Do padoku nám dorazil Fernando Alonso.

Na trati je žeriav, aby odpratal auto Sergia Péreza, aj keď sú na trati stále niektoré monoposty. To sa veľmi nestretlo s pochopením od Georgea Russella.

Max Verstappen sa sťažuje, že prechodné pneumatiky sú príliš tvrdé, preto každý vylietava z trate. Pérez mal obuté práve tie.

Takto nám Kimi spôsobil červené vlajky. Medzitým už máme zase zelenú.

Problémy s brzdením do prvej zákruty pokračujú. Alex Albon sa do nej ešte vošiel, Lance Stroll už nie.

Pätnásť minút za nami a podľa očakávaní sme stále bez rýchleho času.

Max Verstappen si hneď skúšal problémové štarty. Holanďan obul pneumatiky do prechodných podmienok.

Na trať nám vychádzajú prvé autá, rýchle časy ale hneď zo začiatku jazdiť asi nebudeme. Jazdci si len chcú osahať podmienky.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk