F1.sk F1.sk

Albon: Trochu si s Maxom vymeníme úlohy
zdroj: TASR

Albon: Trochu si s Maxom vymeníme úlohy

Alexander Albon má za sebou vydarenú premiéru v belgickom v Spa. Dobré preteky mu pomohli trochu sňať zo seba bremeno tlaku. Teraz ho čaká trať, ktorá Red Bullu až tak nesedí. Pre rodáka z Londýna sa tiež jedná o prvú ostrú kvalifikačnú skúšku v novom tíme.

V Belgicku Albon ukázal, že sa predbiehania nebojí. Tento 23-ročný pretekár predviedol niekoľko odvážnych a efektných manévrov, ktoré mu napokon pomohli k piatemu miestu. Pripomíname, že štartoval zo sedemnástej pozície.

„Môžete povedať, že máte v rukách dobré auto, vďaka ktorému sú vaše brzdné body trochu inde, než u ostatných pilotov. Takže si takéto manévre môžete dovoliť,“ povedal Albon. „Je dobré začať dobrými pretekmi a prísť na tento víkend s menším množstvom otázok.“

Alex Albon mohol minulý týždeň prakticky až do nedele jazdiť bez tlaku. Bolo jasné, že kvôli výmene pohonnej jednotky bude štartovať až z konca poľa, takže mu stačilo v sobotu zajazdiť aspoň nejaký čas. Teraz v Monze ho čaká s novým motorom prvá ostrá kvalifikačná skúška, kým tým penalizovaným bude tentoraz jeho tímový kolega Max Verstappen.

„Trochu si s Maxom vymeníme úlohy,“ povedal Albon. „Určite mi ale môže dať rady ohľadne vyváženia v krátkych jazdách a podobných veciach. Je možné, že sa trochu zameriam na kvalifikačné tempo. Koniec koncov to ale aj tak mnoho nezmení.“

„Pracujete síce na tých drobnostiach, ale balans je obvykle balans a jazdíte s dosť podobným autom či už v dlhých alebo krátkych jazdách,“ povedal Albon.

Britsko-thajský pilot zrejme zapíše svoj najlepší kvalifikačný výsledok, keďže jeho kariérnym maximom je deviate miesto zo Silverstone. V sobotu bude (vzhľadom na penalizácie pre Maxa Verstappena) jediným vojakom v poli s práporom Red Bullu bojovať proti Ferrari a Mercedesu.

„Toto pre nás možno nie je tá najjednoduchšia trať. Snáď však budeme štartovať niekde vpredu a štart sa nám vydarí. Potom uvidíme,“ povedal Albon. „Teším sa. Bude to veľmi zaujímavé, najmä v kvalifikácii, videl som, ako výrazný je vplyv slipstreamu v Spa.“

„Som si istý, že tento víkend bude tiež všetko o ňom,“ uzavrel Albon.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk