F1.sk F1.sk

Ricciardo odkazuje fanúšikom: Rešpektujte to, čo robíme
zdroj: TASR

Ricciardo odkazuje fanúšikom: Rešpektujte to, čo robíme

Lewis Hamilton v treťom tréningu na Veľkú cenu Belgicka vyletel z trate a nabúral so svojimi monopostom do bariéry. Táto udalosť vyvolala na tribúnach vlnu radosti a ovácii, čo sa nestretlo s veľkým pochopením, najmä u jazdcov. Daniel Ricciardo vyzval všetkých fanúšikov, aby mali väčší rešpekt.

O pár hodín neskôr zažilo Spa tragickú nehodu, pri ktorej zahynul mladý pretekár. Lewis Hamilton potom na svoj Instagram pridal príspevok, tvrdí, že mnoho ľudí, vrátane fanúšikov si neuvedomuje nebezpečenstvá, ktorým jazdci čelia. Pridal sa k nemu aj Daniel Ricciardo. Ten nebol nijako nadšený z ovácii fanúšikov po Hamiltonovej nehode.

„Či už niekomu fandíte alebo nie, nie je pekné oslavovať, keď niekto urobí chybu,“ povedal Ricciardo. „Vždy, keď vychádzame na trať podstupujeme riziko a zakaždým, keď trafíme múr, či už sme v poriadku alebo nie, stále to vašu myseľ nejak poznamená.“

„Keď potom cez tú zákrutu prechádzate znovu, možno tam je nejaký psychologický faktor. Tak či onak to má na vás dopad.“

„Pokým niekto nepreteká a nevyskúša si to z našej pozície, nikdy nezažije to, čo robíme. Je to skrátka povaha fanúšika športu, v ktorom nesúťaží. A je ťažké to pochopiť. Jediné, o čo môžeme žiadať je, aby ste boli pravými fanúšikmi a rešpektovali to, čo robíme. Nielen naše zručnosti, ale aj to riziko,“ povedal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk